Aktualizacja: 28.01.2025 03:32 Publikacja: 25.09.2022 15:19
Foto: Adobestock
We wrześniu administracja Bidena zapowiedziała chęć dostarczania w 2030 r. co najmniej 3 mld galonów (11,36 mln litrów) rocznie takiego paliwa i dojścia w 2050 r. do takiej jego ilości, by zaspokajało 100 proc. popytu w lotnictwie, szacowanym obecnie na 35 mld galonów (132,49 mld l). Amerykańscy przewoźnicy obiecali współpracę z rządem, aby ta ilość 3 mld galonów była dostępna do 2030 r. — pisze Reuter.
Administracja chce, by SAF pozwoliło osiągnąć zmniejszenie o co najmniej 50 proc. emisji gazów cieplarnianych w porównaniu z tradycyjnym paliwem, dąży do zwiększenia podaży, wykorzystania i obniżenia kosztów, co zapewni jego popularność. Minister energii, Jennifer Granholm stwierdziła, ze ten „plan pomoże amerykańskim firmom stworzyć rynek wartościowego nowego sektora przemysłu”. Jej resort dodał, że ograniczony czas dotrzymania terminu 2030 r. „wymaga natychmiastowego skupienia się na gotowych handlowych technologiach konwersji i na zasobach. Surowce lipidowe (tłuszcze, oleje i smary) będą zapewne główną ścieżką paliw prowadzącą do 2030 r. ” Resort uwala, też, że inne niż paliwo lotnicze źródła napędu samolotów: baterie czy wodór „nie przyczynia się w istotny sposób do zmniejszenia emisji spalin przed 2050 r. ”
Nam nie chodzi tylko o maszyny cywilne. Jako grupa Embraera mamy wiele do zaoferowania w obszarze obronnym i w kształceniu kadr inżynierskich – mówi Arjan Meijer, prezes Embraer Commercial Aviation.
Poprzez innowacje, elastyczność i zrozumienie potrzeb lokalnych rynków możemy nie tylko sprostać oczekiwaniom konsumentów, ale także inspirować innych do podejmowania działań na rzecz zrównoważonego rozwoju i efektywności biznesowej
Od sezonu letniego, czyli od początku kwietnia Ryanair zlikwiduje swoja bazę w Billund, skąd o krok jest do Legolandu. To efekt kolejnego sporu tej linii z lotniskiem.
Podróże lotnicze stały się praktycznie powszechnie dostępne. I teoretycznie samolotem może polecieć każdy. Teoretycznie. Bo w rzeczywistości, nie każdy. Nawet jeśli go na to stać.
Mimo bardzo trudnej sytuacji finansowej, Boeing zdecydował się wesprzeć kampanię wyborczą Donalda Trumpa milionem dolarów. Niewiele to pomogło w stosunkach z jego administracją.
Fabrycznie nowe Suzuki Vitara i S-Cross są dostępne taniej nawet o 18 tysięcy złotych. Promocja trwa do końca stycznia.
Huragan Éowyn uderzył w Wielką Brytanię z wiatrem o prędkości 160 km na godzinę. Brytyjskie władze zdecydowały o zamknięciu lotnisk i szkół w regionach, gdzie sztorm uderzy najmocniej.
Rozpoczęły się ferie zimowe, a wraz z nimi krajowe i zagraniczne wyjazdy na narty. Przed urlopem warto zadbać o właściwe zabezpieczenie na wypadek niespodziewanych zdarzeń.
Kamizelki nożoodporne, kamerki, i inne środki ochrony osobistej – ratownicy medyczni stawiają 12 postulatów po tragicznej śmierci ich kolegi, który zginął z rąk pacjenta.
O ile dolar amerykański jest najbardziej wpływową walutą świata, to najdroższą walutą narodową jest pieniądz z małego, ale bardzo bogatego, ropą płynącego kraju.
Armia Kremla opanowała kolejną, niedużą miejscowość w stepach. Ale stamtąd może poważnie zagrozić obrońcom.
Ropa ma być tańsza, a zyski linii lotniczych i ich marże – wyższe. Samolotów coraz bardziej będzie brakować i zapełnią się bardziej niż w 2024 roku. Wracają także biznesowe podróże lotnicze.
Prezydent grozi wypowiedzeniem w sobotę Meksykowi wojny handlowej. Może tego żałować.
Paryżanie przygotowują się do wydarzenia o nazwie La Vaisselle des Chefs. To wielka wyprzedaż przedmiotów pochodzących z najbardziej znanych paryskich restauracji.
Dyktator liczy, że wsparcie innych autorytarnych reżimów wydłuży jego panowanie na Białorusi. – Gdy już fizycznie nie będzie mógł rządzić, będzie chciał przekazać władzę synowi – komentuje dla „Rz” Paweł Łatuszka, jeden z liderów opozycji białoruskiej.
UE przedłuży o kolejne pół roku sankcje wobec Rosji. Ponieważ taka decyzja musi zapaść jednogłośnie, nie obyło się bez problemów stwarzanych przez prorosyjski rząd Węgier. Premier Polski zagroził konsekwencjami. Wsparł go król Belgów i Donald Trump.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas