Białoruski reżim nie powiezie nawozów przez Ukrainę

Białoruś nie ma już żadnej możliwości transportu koleją na Zachód Europy głównego źródła dewiz dla reżimu. Po Litwie, Łotwie także Ukraina zamknęła swoje tory przed białoruskimi nawozami potasowymi.

Publikacja: 16.02.2022 18:21

Białoruski reżim nie powiezie nawozów przez Ukrainę

Foto: Koleje Ukraińskie

Od 16 lutego białoruskie nawozy potasowe nie przejadą tranzytem przez Ukrainę. Koleje Ukraińskie (Ukrzaliznytsia) poinformowały, że zawiesiły tranzyt białoruskich nawozów mineralnych. Nawozy miały trafić na Słowację, Węgry, Austrię, Polskę, Czechy, Rumunię, WNP i kraje bałtyckie.

Ukraina nie podaje, kiedy zakaz ten przestanie obowiązywać. W treści decyzji ukraińskie koleje wymieniają firmy, których dotyczy zakaz tranzytu - to najwięksi białoruscy eksporterzy - państwowe firmy Belaruskali i Białoruska Spółka Potasowa.

Tylko 69 zł za pół roku czytania.

O tym, jak szybko zmienia się świat. Czy będzie pokój na Ukrainie. Co się dzieje w kraju przed wyborami. Teraz szczególnie warto wiedzieć więcej. Wyjaśniamy, tłumaczymy, inspirujemy.

Transport
Amerykanie chcą przywrócenia połączeń lotniczych z Rosją
Transport
Lotniczy złom wraca na rosyjskie niebo. Rosjanie polecą 60-letnimi samolotami
Transport
Znów strajk na niemieckich lotniskach. W poniedziałek nic nie poleci
Transport
Donald Trump poleci boeingiem, którego nie chcieli Rosjanie
Materiał Promocyjny
Sześćdziesiąt lat silników zaburtowych Suzuki
Transport
Rząd uruchamia miliardowe wsparcie na zakupy elektrycznych ciężarówek