Rosja największym źródłem importowanych zakażeń w Chinach

Rosja stała się największym źródłem nowych zakażeń w Chinach wykrywanych u osób, przybywających do kraju spoza jego granic. Łącznie w Państwie Środka wykryto 409 zakażeń u osób, które przyjechały do Chin z Rosji - pisze Reuters, cytując dziennik "Global Times".

Aktualizacja: 14.04.2020 06:54 Publikacja: 14.04.2020 05:50

Rosja największym źródłem importowanych zakażeń w Chinach

Foto: AFP

arb

"Chińczycy widzą, że Rosja stałą się ciężko dotkniętym (koronawirusem) krajem... To powinien być dzwonek alarmowy: Chiny muszą przeciwdziałać napływowi przypadków (zakażenia z Rosji) i uniknąć drugiej fali epidemii" - pisze "Global Times".

Tylko w poniedziałek w graniczącej z Rosją prowincji Heilongjiang wykryto 79 zakażeń koronawirusem u osób przybywających do Chin spoza ich granic.

Tylko 69 zł za pół roku czytania.

O tym, jak szybko zmienia się świat. Czy będzie pokój na Ukrainie. Co się dzieje w kraju przed wyborami. Teraz szczególnie warto wiedzieć więcej. Wyjaśniamy, tłumaczymy, inspirujemy.

Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1114
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1113
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1112
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1111
Materiał Promocyjny
O przyszłości klimatu z ekspertami i biznesem. Przed nami Forum Ekologiczne
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1110
Materiał Promocyjny
Sezon motocyklowy wkrótce się rozpocznie, a Suzuki rusza z 19. edycją szkoleń