Dominic Cummings, Rasputin na dworze Borisa Johnsona

Cummings nie tylko uczynił z Królestwa największą ofiarę wirusa w Europie, ale też łamał kwarantannę. Co jeszcze musi zrobić, aby premier go zdymisjonował?

Aktualizacja: 27.05.2020 06:33 Publikacja: 26.05.2020 18:40

Dominic Cummings jest pasjonatem Bismarcka i Anny Kareniny. Czy to klucz do zrozumienia jego sposobu

Dominic Cummings jest pasjonatem Bismarcka i Anny Kareniny. Czy to klucz do zrozumienia jego sposobu myślenia?

Foto: afp

Kontrast jest wprost porażający. W poniedziałek szef rządu Holandii Mark Rutte ujawnił, że jego matka, 96-letnia Mieke Rutte-Dilling, zmarła 13 maja w Hadze. Choć mieszkała kilka kilometrów od siedziby premiera, ten przez wiele tygodni terminalnej choroby (nie był nią Covid-19) starszej pani nie odwiedził.

– Ściśle trzymał się obowiązujących przepisów – podał urząd premiera, odnosząc się do obowiązującego od 20 marca zamrożenia życia społecznego i gospodarczego.

Pozostało jeszcze 91% artykułu

Czytaj więcej, wiedz więcej!
Rok dostępu za 99 zł.

Tylko teraz! RP.PL i NEXTO.PL razem w pakiecie!
Co zyskasz kupując subskrypcję?
- możliwość zakupu tysięcy ebooków i audiobooków w super cenach (-40% i więcej!)
- dostęp do treści RP.PL oraz magazynu PLUS MINUS.
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1150
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1149
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1148
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1147
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1146