Przedsiębiorca pomaga chorym i lekarzom na Śląsku

Prywatny przedsiębiorca z Żor (Śląskie) przekaże bezpłatnie kilkaset sztuk pakietów pomocowych dla osób przebywających w izolatorium w Goczałkowicach Zdroju.

Publikacja: 14.04.2020 12:18

Przedsiębiorca pomaga chorym i lekarzom na Śląsku

Foto: Fotorzepa, Jakub Czermiński

IK

W pakietach są ręczniki, bielizna i skarpety. Podobne otrzymali już lekarze, służby medyczne oraz pacjenci z Wojewódzkiego Szpitala nr 3 w Rybniku, Szpitala im. dr. Józefa Rostka w Raciborzu, przekształconego obecnie w jednoimienny szpital zakaźny oraz szpitala w Żorach. - W sumie 6500 sztuk niezbędnych produktów zostało przekazanych do tych placówek - wylicza Alina Kucharzewska, rzeczniczka wojewody śląskiego.

Akcja przekazania to odzew na apel szefostwa goczałkowickiego ośrodka. Zdarza się bowiem, iż do izolatorium wprost ze szpitala przewożeni są pacjenci, którzy nie zdążyli się nawet zaopatrzyć w najpotrzebniejsze rzeczy osobiste.

Czytaj więcej, wiedz więcej!
Rok dostępu za 99 zł.

Tylko teraz! RP.PL i NEXTO.PL razem w pakiecie!
Co zyskasz kupując subskrypcję?
- możliwość zakupu tysięcy ebooków i audiobooków w super cenach (-40% i więcej!)
- dostęp do treści RP.PL oraz magazynu PLUS MINUS.
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1150
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1149
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1148
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1147
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1146