Scott Pruitt w ekipie Donalda Trumpa: USA kończą walkę z ociepleniem klimatu

Waszyngton porzuca walkę z ociepleniem globu. To właśnie oznacza najnowsza nominacja Trumpa.

Aktualizacja: 09.12.2016 13:00 Publikacja: 08.12.2016 18:32

Scott Pruitt (pierwszy z lewej) zgadza się z Donaldem Trumpem: ocieplenie klimatu to mistyfikacja.

Scott Pruitt (pierwszy z lewej) zgadza się z Donaldem Trumpem: ocieplenie klimatu to mistyfikacja.

Foto: PAP/EPA

Scott Pruitt, dotychczasowy prokurator generalny Oklahomy, będzie nowym szefem Agencji Ochrony Środowiska (EPA). To kluczowa instytucja federalna odpowiedzialna za wdrożenie norm czystości wody i powietrza. Od niej zależy, czy USA ograniczą emisję gazów powodujących efekt cieplarniany.

W kampanii wyborczej Trump nazwał ocieplenie klimatu „mistyfikacją" forsowaną przez Chińczyków, aby sparaliżować rozwój Ameryki. Zapowiedział też, że USA wycofają się z zeszłorocznej umowy z Paryża o powstrzymaniu zmian klimatycznych. I doprowadzi do radykalnego ograniczenia kompetencji EPA.

Pozostało jeszcze 88% artykułu

79 zł za rok czytania RP.PL

O tym jak szybko zmienia się świat. Ameryka z nowym prezydentem. Chiny z własnymi rozwiązaniami AI. Co się dzieje w kraju przed wyborami. Teraz szczególnie warto wiedzieć więcej. Wyjaśniamy, inspirujemy, analizujemy

Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1078
Materiał Promocyjny
Przed wyjazdem na upragniony wypoczynek
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1077
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1076
Świat
Trump wycofuje USA z Rady Praw Człowieka. Koniec pomocy dla palestyńskich uchodźców
Świat
Thorsten Klute: Niemcy przed wyborami. Czy SPD ma jeszcze szansę?