Reklama

Swastyka w Departamencie Stanu. Prezydent Biden zabrał głos

Prezydent USA Joe Biden wypowiedział się przeciwko antysemityzmowi po tym, jak urzędnicy poinformowali o odnalezieniu swastyki w windzie w Departamentu Stanu.

Aktualizacja: 28.07.2021 14:11 Publikacja: 28.07.2021 14:01

Sekretarz stanu Antony Blinken

Sekretarz stanu Antony Blinken

Foto: AFP

"Powiem wprost: nie ma miejsca na antysemityzm w Departamencie Stanu, w mojej administracji, ani nigdzie na świecie. Od nas wszystkich zależy, czy damy nienawiści bezpieczną przystań i przeciwstawimy się fanatyzmowi, gdziekolwiek ją znajdziemy" - napisał Biden na Twitterze

Wcześniej rzeczniczka Departamentu Stanu poinformowała dziennikarzy, że swastyka została znaleziona w poniedziałek i że sekretarz stanu Antony Blinken omówił ten incydent z pracownikami departamentu. 

Swastyka, symbol nazistowskiej nienawiści, została usunięta, a w sprawie incydentu prowadzone jest śledztwo - poinformował Blinken na Twitterze.

"Jak to nam boleśnie przypomina, antysemityzm nie jest reliktem przeszłości. Musimy być nieugięci w stawaniu i odrzucaniu antysemityzmu" - dodał, przyrównując antysemityzm do innych form nienawiści, w tym rasizmu, seksizmu, homofobii i ksenofobii.

"Żadna z tych ideologii nie powinna mieć schronienia w naszym miejscu pracy lub w naszym narodzie".

Reklama
Reklama

Departament Stanu pracuje nad nominacją specjalnego wysłannika do walki z antysemityzmem - ogłosiła rzeczniczka Jalina Porter.

Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1388
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1387
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1386
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1385
Materiał Promocyjny
Jak producent okien dachowych wpisał się w polską gospodarkę
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1384
Materiał Promocyjny
Lojalność, która naprawdę się opłaca. Skorzystaj z Circle K extra
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama