Trump mówi o stworzeniu w USA prorządowej telewizji

Prezydent Donald Trump podczas wystąpienia na Florydzie mówił, że rozważa stworzenie "propaństwowych mediów" w USA.

Aktualizacja: 04.10.2019 05:37 Publikacja: 04.10.2019 05:27

Trump mówi o stworzeniu w USA prorządowej telewizji

Foto: AFP

arb

W swoim przemówieniu Trump stwierdził, że przekaz CNN (telewizji bardzo często krytykowanej przez Trumpa) jest "czymś strasznym dla kraju".

- Powinniśmy stworzyć naszą własną sieć (telewizyjną) i umieszczać w niej prawdziwe informacje - dodał prezydent USA wywołując entuzjazm uczestników wiecu. - Oni (CNN) są tak bardzo źli dla naszego kraju - mówił dodając, że media "nienawidzą naszego kraju", co jest powodem do wstydu. - Powinniśmy coś z tym zrobić. Zebrać grupę naprawdę utalentowanych ludzi i dać im głos. Głos, który nie będzie fałszywy - przekonywał prezydent USA.

Czytaj więcej, wiedz więcej!
9zł za pierwszy miesiąc.

Rzetelne informacje, pogłębione analizy, komentarze i opinie. Treści, które inspirują do myślenia. Oglądaj, czytaj, słuchaj.
9 zł pierwszy miesiąc, a potem 39 zł/msc
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1161
Świat
Jędrzej Bielecki: Blackout w Hiszpanii - najprawdopodobniej zawiniło państwo
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1160
Świat
Indie – Pakistan: Przygotowania do wojny o wodę
Materiał Promocyjny
Tech trendy to zmiana rynku pracy
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1157