Stadion Narodowy w Warszawie już w czasie poprzedniej zimy był otwarty dla miłośników łyżew. Podczas pierwszej edycji Zimowego-Narodowego największe lodowisko w Polsce biło rekordy popularności. W ciągu 47 dni odwiedziło je ponad 105 tysięcy gości.
Tegoroczna edycja będzie jeszcze większa. - Przy organizacji drugiej edycji Zimowego Narodowego zdecydowaliśmy się na jeszcze większy rozmach, aby jeszcze więcej osób mogło skorzystać z atrakcji.Lodowiska będą działać nie 47 dni, a przez ponad 100 dni . Nowością jest górka lodowa do zjeżdżania, a także dwa międzynarodowe show na lodzie. – mówi Katarzyna Ziemska, CEO Testa Communications, która jest współorganizatorem imprezy.
Teraz lód przykryje całą płytę Stadionu Narodowego. Będzie miał powierzchnię aż 5 tys. mkw. Na płycie stadiony powstanie lodowe miasteczko.
Goście będą mogli skorzystać jednocześnie z trzech lodowisk. Dwa z nich będą połączone lodowa ścieżką, a na duże, oddzielne lodowisko będzie areną zmagań łyżwiarskich amatorów, ale również międzynarodowych mistrzów w jeździe na łyżwach.
Na Narodowym powstanie też pierwsza w Polsce lodowa górka. W ciągu godziny, na 6 torach będzie mogło z niej skorzystać 700 osób.