Finlandia: Czterech Brytyjczyków nielegalnie przekroczyło granice z Rosją, by napić się piwa

Czterech Brytyjczyków, którzy uczestniczyli w zawodach w biegu na orientację w Finlandii, zostało zatrzymanych przez fińskich strażników granicznych po tym jak 19 czerwca nielegalnie przekroczyli granicę między Finlandią a Rosją - informują fińskie media.

Aktualizacja: 21.06.2017 05:43 Publikacja: 21.06.2017 05:32

Finlandia: Czterech Brytyjczyków nielegalnie przekroczyło granice z Rosją, by napić się piwa

Foto: Fotolia.com

Brytyjczycy, którzy jechali do miasta Joensuu w pewnym momencie położonego we wschodniej części Finlandii, zatrzymali samochód przy granicy, a następnie ją nielegalnie przekroczyli.

- Byli po rosyjskiej stronie może 15 minut. Wypili tam kilka puszek piwa - powiedział prowadzący śledztwo w tej sprawie Timo Häkkinen z fińskiej straży granicznej.

Brytyjczycy zostali zatrzymani przez patrol pograniczników, gdy wracali do Finlandii. Wszyscy zostali zatrzymani.

Podczas przesłuchania Brytyjczycy przyznali się do nielegalnego przekroczenia granicy. Powiedzieli, że widzieli oznaczenia graniczne i wiedzieli gdzie się znajdują. Postanowili jednak zaryzykować dalszy marsz, ponieważ czuli "dużą pokusę, by znaleźć się w Rosji".

Brytyjczykom pozwolono opuścić Finlandię. Najbardziej prawdopodobną karą za wykroczenie, jakiego się dopuścili, jest grzywna.

O sprawie poinformowano również rosyjską straż graniczną.

Społeczeństwo
Hiszpania pokonana w pięć sekund. Winę za blackout ponoszą politycy?
Społeczeństwo
Po dwóch latach w Sojuszu Finowie tracą zaufanie do NATO. Efekt Donalda Trumpa?
Społeczeństwo
Nowa Zelandia będzie uznawać tylko płeć biologiczną? Jest projekt ustawy
Społeczeństwo
Haiti chce od Francji zwrotu „okupu” sprzed ponad 200 lat. Chodzi o miliardy
Materiał Promocyjny
Tech trendy to zmiana rynku pracy
Społeczeństwo
Przełom w walce z cukrzycą? Firma farmaceutyczna ogłosiła wyniki badań klinicznych