Terespol: Kto wszedł do potężnego rentgena celników? Może być napromieniowany

Lubelski Urząd Celno-Skarbowy w Białej Podlaskiej poszukuje osoby, która trzy tygodnie temu weszła do strefy rażenia urządzenia rentgenowskiego do prześwietlania wagonów kolejowych w Terespolu. Ostrzega, że osoba ta mogła zostać napromieniowana i powinna zgłosić się do szpitala.

Aktualizacja: 12.08.2019 06:22 Publikacja: 11.08.2019 12:12

Terespol: Kto wszedł do potężnego rentgena celników? Może być napromieniowany

Foto: Fotorzepa/ Marian Zubrzycki

qm

"Lubelski Urząd Celno-Skarbowy w Białej Podlaskiej informuje, że w dniu 22 lipca br. na terenie urządzenia rentgenowskiego do prześwietlania wagonów kolejowych w Terespolu, ul. Błotków 133a miało miejsce zdarzenie polegające na wtargnięciu do strefy rażenia nieznanej osoby nieuprawnionej. W konsekwencji, w wyniku nieuprawnionego wtargnięcia, osoba ta mogła zostać napromieniowana" - czytamy na stronie urzędu.

W komunikacie zaznaczono, że wtargnięcie nastąpiło mimo umieszczonych w tym obszarze znaków ostrzegawczych - ostrzeżeń przed promieniowaniem jonizującym i substancjami radioaktywnymi.

Czytaj więcej, wiedz więcej!
Rok dostępu za 99 zł.

Tylko teraz! RP.PL i NEXTO.PL razem w pakiecie!
Co zyskasz kupując subskrypcję?
- możliwość zakupu tysięcy ebooków i audiobooków w super cenach (-40% i więcej!)
- dostęp do treści RP.PL oraz magazynu PLUS MINUS.
Służby
Służby i bez Pegasusa chętnie podsłuchują
Służby
Agenci CBA weszli do siedzib PKOl i PZKosz. Chodzi o faktury
Służby
Starlinki nie tylko dla Ukrainy. Obsługiwały także wybory w Polsce
Służby
600 tys. zł w rok. Kosmiczna pensja szefowej CBA
Materiał Promocyjny
Tech trendy to zmiana rynku pracy
Służby
Anna Dyner: Jak w Polsce werbują białoruskie i rosyjskie służby