Marek Domagalski: Kładki nad przepaścią

Czwartkowe procedowanie Sejmu, który zakwalifikował do szybkich prac trzy z pięciu projektów korekty pisowskich reform w sądach, daje nadzieje na szybkie jej uchwalenie i odblokowanie unijnych funduszy.

Publikacja: 29.03.2022 10:55

Sąd Najwyższy

Sąd Najwyższy

Foto: Fotorzepa / Jerzy Dudek

Tym bardziej że nawet trzy projekty strony obecnie rządzącej znacznie się różnią, i z wielu pomysłów trzeba zrezygnować.

Wiodący prezydencki projekt dostał na tym etapie poparcie wyraźnej większości, głosowała za nim także większość posłów PSL, którzy wprawdzie swoją życzliwość uzależniają od kilku poprawek, ale to naturalne, że z Sejmu musi wyjść kompromisowa ustawa, która nie zakończy zupełnie sporu o reformy w sądach, ale na tyle go ograniczy i przekona Brukselę, aby zaczęły się wypłaty unijnych pieniędzy, co w większości wystąpień,także opozycji, było oczekiwane. Zresztą część propozycji z dwóch odrzuconych projektów opozycji zapewne będzie się pojawiać w dalszych pracach nad ustawą.

99zł za rok.
Bądź na bieżąco! Czytaj ile chcesz!

Kto zostanie nowym prezydentem? Kto zostanie nowym papieżem? Co się dzieje w USA? Nie przegap najważniejszych wydarzeń z kraju i ze świata!
Rzecz o prawie
Mikołaj Małecki: Karygodne zabójstwa – groźna kazuistyka
Rzecz o prawie
Ewa Szadkowska: W kwestii sądów wciąż jak u Hitchcocka
Rzecz o prawie
Jacek Dubois: W obronie maratończyków
Rzecz o prawie
Leszek Kieliszewski: Odwrót od rządów prawa
Rzecz o prawie
Robert Damski: Po co komu komornik?
Materiał Promocyjny
Lenovo i Motorola dalej rosną na polskim rynku