Jarosław Gowin: Teka wicepremiera dla Schetyny to dobra propozycja, nie wyrok

W RMF FM Jarosław Gowin powiedział, że Ewa Kopacz zajmie miejsce Grzegorza Schetyny i jest to przesądzone. Według konserwatywnego polityka PO Donald Tusk reprezentuje nową generację polityków

Publikacja: 13.10.2011 11:31

Jarosław Gowin: Teka wicepremiera dla Schetyny to dobra propozycja, nie wyrok

Foto: W Sieci Opinii

Kto według Gowina zostanie nowym marszałkiem Sejmu?

Jeżeli marszałkiem będzie kobieta, to ja nie wyobrażam sobie w tej roli kogo innego niż Ewę Kopacz. (...) Ewa Kopacz jest politykiem po pierwsze doświadczonym, a po drugie niezwykle zaufanym i lojalnym wobec Donalda Tuska.

Zapytany, czy nie jest to zaskakująca decyzja, powiedział:

Uważam, że to jest bardzo przemyślana decyzja Donalda Tuska. (...) Premier po wyborach, mając świadomość nadchodzącej drugiej fali światowego kryzysu gospodarczego, rozkłada siły, pozycjonuje swoją armię i Grzegorz Schetyna jest mu potrzebny w rządzie.

Gowin podejrzewa:

Sam Schetyna zostanie wicepremierem. To dobra propozycja, a nie wyrok śmierci. Grzegorz Schetyna to człowiek, który się sprawdza w zadaniach, który rośnie w zadaniach.

Jak będzie nowy rząd według posła Gowina:

To będzie nowy rząd nie tylko w sensie personalnym, ale - co o wiele ważniejsze - w sensie struktury. Będzie nowy podział na ministerstwa. Ta propozycja, którą przedstawił premier w ostatnim tygodniu kampanii wyborczej - nowej struktury rządu - w mojej ocenie jest niezwykle sensowna.

Poseł PO mówił także o Cezarym Grabarczyku:

To jest bardzo zdolny polityk, wbrew temu, co się powszechnie uważa. Mówię to jako człowiek, który w ostatnich latach często miał inne zdanie niż Cezary Grabarczyk na temat tego, co powinna robić Platforma. Uważam, że Czarek się podniesie.

Jak politykę premiera ocenia poseł Gowin?

Premier Tusk reprezentuje nową generację polityków, takich jak na przykład Tony Blair - polityków, którzy są pragmatyczni, którzy uważają, że lepiej sprawdza się filozofia małych kroków. Ale zobaczymy, jakie plany pan premier ma na nową kadencję.

Ewa Kopacz marszałkiem Sejmu, Schetyna wicepremierem, a szefem klubu Tomczykiewicz lub Nowak. Czy właśnie takie zmiany czekają rząd już niebawem? Polityka małych kroków Tuska zaczyna przypominać raczkowanie.

Publicystyka
Bogusław Chrabota: Donald Trump czystkami w Strefie Gazy funduje Amerykanom nowy Afganistan
Materiał Promocyjny
Przed wyjazdem na upragniony wypoczynek
Publicystyka
Unijna komisarz ds. środowiska: Woda nie jest już dobrem oczywistym
Publicystyka
Andrzej Dybczyński: Polskiej nauce potrzeba nie reformy, lecz reformacji
Publicystyka
Europa nie jest „kontynentem ludzi naiwnych” – apel aktywistki do Donalda Tuska
Publicystyka
Bogusław Chrabota: Jerzy Owsiak kontra Telewizja Republika