Aktualizacja: 25.08.2021 10:17 Publikacja: 25.08.2021 10:07
Foto: AFP
28-letni Clement Dumais i 27-letni Roux-dit-Buisson weszli na teren 38-metrowego pomnika w niedzielę wieczorem i pozostali tam po tym, jak pomnik został zamknięty.
Mężczyźni zakradli się do środka przed świtem, wspięli się po długich spiralnych schodach i wyszli przez właz na jednym z ramion, aby cieszyć się widokiem na miasto i zatokę Guanabara.
Na osiem miesięcy więzienia skazał sąd dwóch francuskich fizyków - 59-letniego Georgesa Sitję i 48-letniego Vasile'a Heresanu, którzy obrzucili konsulat Rosji w Marsylii koktajlami Mołotowa.
Meksyk zdecydował o odesłaniu do Stanów Zjednoczonych niemal trzydziestu więzionych w kraju przestępców. Wśród nich znalazł się między innymi Rafael Caro Quintero, skazany za zamordowanie amerykańskiego agenta antynarkotykowego.
Bandyci znów napadają na pociągi w pustynnych rejonach Arizony i Kalifornii. Ale nie kradną już pieniędzy i złota, lecz przede wszystkim buty Nike.
W mieście Hradec Králové na północy Czech doszło do ataku nożownika. Miejscowe media podały, że niepełnoletni napastnik został zatrzymany przez policję.
Regulacje wywierają coraz większą presję na biznes, by działał w sposób bardziej zrównoważony. Jednak rośnie też opór firm wobec tych wymagań, tym bardziej że wiele z nich oznacza duży wysiłek i spore koszty ekonomiczne i społeczne.
W Monachium kierowca wjechał samochodem osobowym w grupę ludzi. Co najmniej 28 osób zostało rannych. Premier Bawarii przekazał, że prawdopodobnie doszło do zamachu. Policja zatrzymała 24-letniego obywatela Afganistanu.
Elektromobilność to dzisiaj już nie jest pytanie „, czy”, tylko „jak”. Jaki samochód wybrać? O jakiej mocy? Z jak dużą baterią? Wreszcie, z jaką ładowarką? W przypadku samochodów marki Mercedes niezmienne jest jednak to, że wszystkie łączą wysoką efektywnością oraz lokalnie bezemisyjną jazdą z osiągami, komfortem i bezpieczeństwem.
Jedną z osób, które padły ofiarą systemu inwigilacji izraelskiej firmy Paragon Solutions, jest Mattia Ferrari – duchowny, który wielokrotnie kontaktował się z papieżem Franciszkiem – twierdzi włoska organizacja Mediterranea Saving Humans.
Raport Komisji Europejskiej nie pozostawia wątpliwości – brakuje nam wiedzy w podstawowych tematach.
David Gamtsemlidze, gruziński restaurator i aktor mieszkający od ponad trzech dekad w Polsce, opowiada o swojej emigracji, polityce w Gruzji i fenomenie gruzińskiej kuchni nad Wisłą. W rozmowie z Jerzym Haszczyńskim porusza także budzący emocje temat brutalności gruzińskich gangów.
Na karę trzy i pół roku pozbawienia wolności Sąd Okręgowy w Krakowie skazał w poniedziałek Magdalenę L., będącą „twarzą” grupy kiboli Cracovii. SO nie przyjął jednak wersji prokuratury, jakoby to młoda kobieta stała na czele grupy przestępczej.
Marszałek Hołownia ogłosił, że wstępu do polskiego parlamentu nie będzie miała AfD, skrajna prawica z Niemiec. Jednak od miesięcy w komisja sejmowych bierze udział wysoko postawiona działaczka faszyzującego Narodowego Odrodzenia Polski.
Wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego Karolina Zioło-Pużuk skutecznie walczy z Dniem Chłopaka, ponieważ „nie jest to żadne święto". Takie działania są o wiele bardziej szkodliwe niż się na pierwszy rzut oka wydaje. Stanowią świadectwo postawy, dzięki której możemy zapomnieć o jakiejkolwiek równości między płciami.
W wieku 63 lat zmarła Angie Stone – piosenkarka soul i R&B, znana z utworów takich jak „No More Rain (In This Cloud)” czy „Wish I Didn't Miss You”. Artystka zginęła w wypadku samochodowym.
Do 2040 roku ośrodki w Gostyninie i Czersku w obecnym kształcie mają być „wygaszone”. Otwartym pozostaje pytanie co zrobić ze skazanymi po 2015 r., u których stwierdzono zaburzenia osobowości i stanowią zagrożenie dla społeczeństwa.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas