Kambodża: Dyplomatom USA się nie podoba? Niech wyjeżdżają

Dyplomaci ambasady USA w Kambodży mogą wyjechać, jeśli nie podoba im się w tym kraju - oświadczył rzecznik rządu Kambodży reagując na krytykę ze strony amerykańskich dyplomatów, którzy twierdzili, że wyborom z 2018 roku w Kambodży towarzyszyły liczne nieprawidłowości.

Aktualizacja: 01.08.2019 14:59 Publikacja: 01.08.2019 14:44

Kambodża: Dyplomatom USA się nie podoba? Niech wyjeżdżają

Foto: AFP

arb

Partia premiera Hun Sena, Kambodżańska Partia Ludowa (CCP), zdobyła wszystkie 125 miejsc w parlamencie w ubiegłorocznych wyborach. Zdaniem obrońców praw człowieka wybory te nie były ani wolne, ani uczciwe - w związku m.in. z rozwiązaniem głównej partii opozycyjnej.

We wtorek we wpisie na Facebooku ambasada USA w Phnom Penh oceniła, że wybory "nie oddały woli narodu Kambodży".

99 zł za rok czytania RP.PL

O tym jak szybko zmienia się świat. Ameryka z nowym prezydentem. Chiny z własnymi rozwiązaniami AI. Co się dzieje w kraju przed wyborami. Teraz szczególnie warto wiedzieć więcej. Wyjaśniamy, inspirujemy, analizujemy

Polityka
Macron spotka się z Trumpem. „Powiem, że nie może być słaby w obliczu Putina”
Polityka
USA opuszczą ONZ? „Platforma dla tyranów i miejsce ataków na Amerykę"
Polityka
Wybory w Niemczech. Polska w programach wyborczych niemieckich partii
Polityka
W niedzielę wybory w Niemczech. Co wskazują ostatnie sondaże?
Polityka
AfD o sobie przed wyborami. „Ludzie mówią tak ostro o imigrantach, że musimy ich hamować”