Gowin: Kościoły są czymś w rodzaju szpitali dla duszy

W Polsce jest rozdział Kościoła od państwa - powiedział wicepremier Jarosław Gowin, pytany w TVN24, czy w związku z zagrożeniem koronawirusem msze w polskich kościołach powinny zostać odwołane.

Aktualizacja: 11.03.2020 19:12 Publikacja: 11.03.2020 18:50

Gowin: Kościoły są czymś w rodzaju szpitali dla duszy

Foto: Fotorzepa, Jakub Czermiński

zew

Metropolita poznański zaapelował, by "w związku z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego, aby nie było dużych zgromadzeń osób" zwiększyć liczbę niedzielnych mszy świętych w kościołach "aby jednorazowo w liturgiach mogła uczestniczyć liczba wiernych odpowiednia do wytycznych służb sanitarnych".

Podczas konferencji prasowej, na której premier i ministrowie jego gabinetu ogłosili zamknięcie szkół i innych placówek oświatowych oraz kulturalnych - muzeów, teatrów i kin - padło pytanie o ewentualne zamknięcie kościołów.

Tylko 99 zł za rok.
Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne.

Sprawdzaj z nami, jak zmienia się świat i co dzieje się w kraju. Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia, historia i psychologia w jednym miejscu.
Polityka
Polska zamyka rosyjski konsulat w Krakowie
Polityka
Zabrze bez prezydenta. Agnieszka Rupniewska odwołana w referendum
Polityka
Sondaż partyjny: Jedna z partii koalicji rządzącej nie weszłaby do Sejmu
Polityka
Nowy sondaż prezydencki: Traci Rafał Trzaskowski, traci Karol Nawrocki
Polityka
Kłopoty prezesa NIK Mariana Banasia. Zarzuty usłyszały kolejne cztery osoby
Materiał Promocyjny
Między elastycznością a bezpieczeństwem