Wybory do Parlamentu Europejskiego - nowy sondaż. PiS przed KO, Konfederacja przed Lewicą

Jest nowy sondaż przed wyborami do Parlamentu Europejskiego - opublikowano wyniki badania IBRiS dla "Wydarzeń" Polsatu.

Publikacja: 10.05.2024 09:00

Wybory do Parlamentu Europejskiego. Prezes PiS Jarosław Kaczyński liczy na zwycięstwo swojej partii

Wybory do Parlamentu Europejskiego. Prezes PiS Jarosław Kaczyński liczy na zwycięstwo swojej partii

Foto: PAP/Radek Pietruszka

zew

Z najnowszego sondażu Instytutu Badań Rynkowych i Społecznych IBRiS wynika, że w zaplanowanych na 9 czerwca wyborach do Parlamentu Europejskiego najwięcej respondentów zamierza głosować na Prawo i Sprawiedliwość. Partia kierowana przez Jarosława Kaczyńskiego uzyskała poparcie na poziomie 29,3 proc.

Na drugim miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska, na którą chce głosować o 1 pkt. proc. osób mniej - 28,3 proc. Podium z wynikiem 12,1 proc. zamyka Trzecia Droga, czyli wspólny komitet Polskiego Stronnictwa Ludowego i Polski 2050 Szymona Hołowni.

Pozostało jeszcze 81% artykułu

99 zł za rok czytania RP.PL

O tym jak szybko zmienia się świat. Ameryka z nowym prezydentem. Chiny z własnymi rozwiązaniami AI. Co się dzieje w kraju przed wyborami. Teraz szczególnie warto wiedzieć więcej. Wyjaśniamy, inspirujemy, analizujemy

Polityka
„Polityczne Michałki": Geopolityka dominuje nad kampanią, Trump obciążeniem dla PiS, Mentzen Kukizem 2025?
Polityka
Poseł pod wpływem alkoholu w Sejmie. Oświadczenie Ryszarda Wilka
Polityka
Posłowie dostali 500 plus na mieszkania. Mimo że ceny najmu nie rosną
Polityka
Siarka zostanie ukarany za "kulę w łeb"? Poseł PiS: To byłby przejaw represji
Polityka
Duda: Rozmawiałem szczerze z Zełenskim. Pokoju nie da się osiągnąć bez USA