Reklama

Jacek Sutryk: Rafał Trzaskowski zwycięzcą debaty w Warszawie. To czołówka samorządowa

W kampanii niepotrzebnie pojawia się wiele wątków politycznych - mówił w rozmowie z Michałem Kolanką prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk.

Publikacja: 28.03.2024 09:22

Jacek Sutryk

Jacek Sutryk

Foto: mat.pras./Maciej Kulczynski

arb

Sutryk był pytany o wtorkową debatę kandydatów na prezydenta Warszawy.

Reklama
Reklama

Jacek Sutryk o Rafale Trzaskowskim: Takich gospodarzy mieszkańcy oczekują

- Fragmentami oglądałem wczorajszą debatę w Warszawie, czytałem komentarze — odparł dodając, że nie mógł oglądać całej debaty w związku z obowiązkami służbowymi.

- Prezydent Rafał Trzaskowski potwierdził, że jest tym samorządowym primus inter pares (łac. pierwszy pośród równych), czołówką samorządową, dobrym gospodarzem, absolutnie jest czołówką samorządową. Takich gospodarzy nasi mieszkańcy oczekują, gospodarzy, którzy operują konkretami. Wczoraj dużo mogliśmy usłyszeć o konkretach — podkreślił odnosząc się do debaty kandydatów na prezydenta stolicy.

Czytaj więcej

Wybory samorządowe 2024. Kampania samorządowa w metropoliach: Kandydaci szykują strategie na czas do Wielkanocy
Reklama
Reklama

Jednocześnie Sutryk ubolewał, że Trzaskowskiego, w czasie debaty, próbowano „wciągnąć w politykę”.

- W kampanii niepotrzebnie pojawia się wiele wątków politycznych, mieszkańcy oczekują konkretów. Wielu samorządowców, którzy startują w tych wyborach, ubiegają się za reelekcję, mają wiele konkretów, którymi się mogą wylegitymować, ale też bardzo konkretne plany — podkreślił.

- Wczorajszym zwycięzcą tej debaty jest bez wątpienia prezydent Trzaskowski — podsumował.

A z jakim przekazem uda się na podobną debatę we Wrocławiu, która ma odbyć się 28 marca, Sutryk?

- Ja rozmawiam z mieszkańcami przez całą kadencję. Jeśli ktoś weźmie sobie historię mojej prezydentury, a także działalności, zobaczy, że ta systematyka i regularność (w spotkaniach z mieszkańcami), towarzyszy mi od zawsze — odparł.

W czasie kampanii starałem się opowiedzieć co udało mi się zrobić. A to była bardzo trudna kadencja

Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia

Reklama
Reklama

- Jakie ja mam oczekiwania wobec debaty samorządowej? Żeby rozmawiać o konkretach, o mieście, rozmawiać o konkretnych rozwiązaniach, a nie wywoływać tematy z tzw. czystej polityki, którymi mieszkańcy są zmęczeni, zwłaszcza przed świętami — dodał.

Czy Jacek Sutryk wierzy, że może wygrać wybory w I turze?

- Tego nie wiem, podchodzę do tych spraw i zawsze podchodziłem z dużą pokorą i dystansem - odparł.

Czytaj więcej

Wybory samorządowe 2024. Kandydaci, terminy i wszystko, co trzeba o nich wiedzieć

- W czasie kampanii starałem się opowiedzieć co udało mi się zrobić. A to była bardzo trudna kadencja: COVID, wojna na Ukrainie, antysamorządowa władza PiS-owska. W tych warunkach musieliśmy pracować dla naszych wspólnot - podkreślił.

- Dużo więcej jest do zrobienia przed nami, niż udało nam się zrobić, ale warto zatrzymać się w czasie kampanii i zobaczyć co udało nam się wspólnie zrobić - dodał.

Reklama
Reklama

Kiedy odbędą się wybory samorządowe 2024?

Wybory samorządowe odbędą się w Polsce 7 kwietnia. Ewentualna II tura wyborów bezpośrednich prezydentów, burmistrzów i wójtów odbędzie się 21 kwietnia.

Sutryk jest prezydentem Wrocławia od 2018 roku. W wyborach startuje przy wsparciu Nowej Lewicy i KO, jako kandydat własnego komitetu.

Policja
Nietykalna sierżant „Doris”. Drugie życie tajnej policjantki
Polityka
Nowa Lewica wybrała nowe władze. Włodzimierz Czarzasty wygrał głosowanie
Polityka
Spór Tusk–Nawrocki paraliżuje państwo? Polacy wydali jednoznaczny werdykt
Polityka
Sondaż: Jak Polacy oceniają korzystanie z prawa weta przez Karola Nawrockiego?
Materiał Promocyjny
Jak producent okien dachowych wpisał się w polską gospodarkę
Polityka
Architektura władzy Donalda Tuska. Jak premier zbudował nowy system rządzenia państwem?
Materiał Promocyjny
Lojalność, która naprawdę się opłaca. Skorzystaj z Circle K extra
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama