Reklama

Scholz: Turbina działa. Niewypełnianie umowy przez Rosję nie ma powodów technicznych

Kanclerz Niemiec Olaf Scholz obwinił Moskwę za opóźnienia w dostarczeniu turbiny dla gazociągu Nord Stream 1, która była serwisowana w Kanadzie, ale od tego czasu utknęła w Niemczech.

Publikacja: 03.08.2022 11:15

Olaf Scholz

Olaf Scholz

Foto: AFP

- Turbina działa - powiedział Scholz podczas wizyty w fabryce Siemens Energy w Muelheim.

- Może być ona (turbina) transportowana i używana w każdej chwili - dodał kanclerz Niemiec. - Niewypełnienie umów na dostawy gazu nie ma żadnych przyczyn technicznych - dodał.

Czytaj więcej

Schroeder namawia do uruchomienia Nord Stream 2. "Najprostsze rozwiązanie"

Rządy państw europejskich oskarżyły Rosję o ograniczanie dostaw gazu pod fałszywymi pretekstami w odwecie za zachodnie sankcje po inwazji na Ukrainę.

Moskwa zaprzecza temu i jako powód mniejszego przepływu gazu przez Nord Stream 1 podała problemy z turbiną.

Reklama
Reklama

Starszy menedżer w rosyjskim gigancie gazowym Gazprom powiedział, że dostarczenie turbiny do Niemiec z Kanady po zakończeniu prac konserwacyjnych było niezgodne z kontraktem.

Polityka
Rosja twierdzi, że Ukraina ma otrzymać broń atomową. Padają groźby
Polityka
Amerykanie mają wątpliwości co do sprawności intelektualnej Donalda Trumpa
Polityka
Gen. Walerij Załużny zaatakował Wołodymyra Zełenskiego. Rozpoczął kampanię wyborczą?
Polityka
Polska wchodzi do gospodarczej elity Europy. Hiszpania jest już za nami
Materiał Promocyjny
Dove Self-Esteem: Wsparcie dla nastolatków
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama