Wojna przyniesie światu głód? G7 zajmie się wpływem inwazji na dostawy żywności

Niemcy będą gospodarzem wirtualnego szczytu państw należących do grupy G7, na którym ministrowie rolnictwa tych państw będą omawiać wpływ inwazji Rosji na Ukrainę na globalne bezpieczeństwo żywnościowe - poinformował niemiecki rząd. Szczyt odbędzie się w piątek.

Publikacja: 08.03.2022 05:33

Statki na wodach Morza Czarnego

Statki na wodach Morza Czarnego

Foto: PAP/EPA

arb

"Dostawy żywności do Niemiec i UE są bezpieczne, ale braki żywności mogą pojawić się w niektórych państwach poza UE - szczególnie w tych, w których deficyty żywności istnieją już dziś ze względu na problemy takie jak np. susze" - napisał w oświadczeniu minister rolnictwa Niemiec, Cem Oezdemir.

"Nie można też wykluczyć wzrostu cen żywności, również w krajach uprzemysłowionych" - dodał Oezdemir.

99 zł za rok czytania RP.PL

O tym jak szybko zmienia się świat. Ameryka z nowym prezydentem. Chiny z własnymi rozwiązaniami AI. Co się dzieje w kraju przed wyborami. Teraz szczególnie warto wiedzieć więcej. Wyjaśniamy, inspirujemy, analizujemy

Polityka
Wybory w Niemczech. Polska w programach wyborczych niemieckich partii
Polityka
W niedzielę wybory w Niemczech. Co wskazują ostatnie sondaże?
Polityka
AfD o sobie przed wyborami. „Ludzie mówią tak ostro o imigrantach, że musimy ich hamować”
Polityka
Wojna w Ukrainie – pomoc amerykańska mimo wszystko
Polityka
Plany Francji i Wielkiej Brytanii. Ostatni moment na odsiecz Ukraińcom