Andrzej Duda wrócił do pracy po zakażeniu koronawirusem

Szef gabinetu prezydenta Paweł Szrot poinformował w sobotę, że prezydent Andrzej Duda zakończył już izolację związaną z zakażeniem koronamwirusem. Drugą infekcję przeszedł praktycznie bezobjawowo i wrócił do pracy.

Publikacja: 15.01.2022 12:22

Prezydent Andrzej Duda

Prezydent Andrzej Duda

Foto: Fotorzepa, Robert Gardziński

5 stycznia otoczenie prezydenta poinformowało, że przeprowadzony u Andrzeja Dudy test na obecność koronawirusa dał wynik dodatni. Było to drugie zakażenie koronawirusem wykryte u prezydenta - poprzednio zakażenie u niego wykryto w październiku 2020 roku.

W sobotę w rozmowie z Trójką szef gabinetu prezydenta Paweł Szrot przekazał, że Duda wrócił już do normalnej pracy, a jego izolacja została zakończona. 

Czytaj więcej

Prezydent Duda odmówił powołania 11 sędziów

- Pan prezydent zakończył izolację zgodnie z przepisami prawa, wrócił już do normalnej aktywności, wykonał sobie testy, jest już zupełnie zdrowy - powiedział.

Drugie zakażenie przebiegło u prezydenta niemal bezobjawowo. 

- Prezydent wszystkich w dalszym ciągu zachęca i ja też zachęcam - szczepmy się dla dobra, dla zdrowia swojego, swoich bliskich i całego narodu - powiedział Szrot.

W niedzielę Andrzej Duda będzie uczestniczył w maratonie narciarskim w Zakopanem.

Polityka
Debata kandydatów. Zawiadomienie do prokuratury po słowach Grzegorza Brauna
Polityka
Pierwsza debata wszystkich kandydatów. Wzajemnie się przepytywali
Polityka
Joanna Senyszyn: Nie wykluczam, że będę zakładała partię lewicowo-ludową
Polityka
Sondaż CBOS: Karol Nawrocki zmniejsza stratę do Rafała Trzaskowskiego
Materiał Promocyjny
Jak Meta dba o bezpieczeństwo wyborów w Polsce?
Polityka
Karol Nawrocki dogania Rafała Trzaskowskiego. Dorota Łoboda: Mówiliśmy, że tak będzie