Aktualizacja: 07.04.2021 08:52 Publikacja: 07.04.2021 08:08
Foto: Fotorzepa, Jakub Czermiński
W wywiadzie dla "Gazety Polskiej" wicepremier mówił m.in. o sytuacji w koalicji rządzącej. - Niewątpliwie jesteśmy w czasie pewnych przekształceń. Nie będę się bawił we wróżbitę, zatem teraz nie podejmę się dokładnego prognozowania przyszłości. Ale też nie będę ukrywał prawdziwej sytuacji – mamy napięcia w koalicji - oświadczył.
Jarosław Kaczyński dodał, iż nie ma wątpliwości, że "przytłaczająca większość ludzi tworzących dzisiejszą większość rządzącą" zdaje sobie sprawę, że dla współpracy w obecnym układzie nie ma alternatywy. Ocenił, że świadomość tej sytuacji wyzwala u polityków Solidarnej Polski i Porozumienia przekonanie, że skoro przedstawiciele obozu rządzącego są "skazani na współpracę", to koalicjanci PiS "mogą stawiać daleko idące żądania".
– Ja się z Platformą nie umawiałem na małżeństwo, umawiałem się na rządy. A tu dochodzi do próby spolaryzowania...
Państwowa Komisja Wyborcza odmówiła rejestracji dwóch kandydatów: byłego ministra Dawida Jackiewicza oraz Wiesła...
Nazwiska pierwszoplanowych polityków trafiły do raportu o reakcjach na powrót zabójcy politycznego z RPA, który...
Czwartek, 10 kwietnia, upłynie pod znakiem obchodów 15. rocznicy katastrofy smoleńskiej. Wszystko w atmosferze z...
Polityka klimatyczna i rynek energii w Polsce: podstawy prawne, energetyka społeczna. praktyczny proces powołania i rejestracji spółdzielni energetycznych oraz podpisania umowy z OSD
Tuż przed decyzją o postawieniu zarzutów wysokiej rangi funkcjonariuszom publicznym za Pegasusa rozsypuje się ze...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas