Jarosław Kaczyński o Polskim Ładzie: początki "niezbyt szczęśliwe"

Prezes PiS Jarosław Kaczyński przyznał, że początki reformy podatkowej w ramach "Polskiego Ładu" były "niezbyt szczęśliwe", ale sama idea zmian jest słuszna.

Publikacja: 27.03.2022 17:56

Prezes PiS, wicepremier Jarosław Kaczyński

Prezes PiS, wicepremier Jarosław Kaczyński

Foto: PAP/Szymon Łabiński

mat

Wicepremier Jarosław Kaczyński wygłosił wystąpienie na zorganizowanym w Warszawie I Krajowym Zjeździe Stowarzyszenia OdNowa, które stanowi jedną z odnóg partii rządzącej.

- Niełatwy okres jest przed nami. Mamy przed sobą lata, w których będzie trzeba dokonać wielkiego wysiłku w sferze zbrojeń, a z drugiej strony towarzyszyć nam będzie (...) poważny kryzys, poważne zaburzenia gospodarcze. Tak to w tej chwili wygląda, według bardzo wielu przewidywań - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Czytaj więcej

Kaczyński: Przed Polską niełatwe lata i poważny kryzys gospodarczy

Lider PiS odniósł się do obowiązujących od stycznia zmian podatkowych w ramach programu "Polski Ład". Przyznał, że początki były "niezbyt szczęśliwe", ale jak zaznaczył: nie oznacza to, że jego istota jest zła.

– Dziś mamy już zaplanowane i przygotowane poważne zmiany bardzo korzystne dla społeczeństwa, bardzo korzystne dla wszystkich lub prawie wszystkich grup społecznych – mówił Jarosław Kaczyński.

W ostatni czwartek, po niespełna trzech miesiącach od wejścia w życie nowych przepisów podatkowych, jakie wprowadził "Polski Ład" i łatania ich rozporządzeniami, rząd ogłosił kolejne zmiany.

Nowe przepisy mają wejść 1 lipca. Najważniejsza zmiana: obniżka stawki PIT z 17 do 12 proc. Druga nowość to złagodzenie zasad rozliczania składki zdrowotnej, a kolejna duża zmiana to likwidacja ulgi dla klasy średniej.

Ochrona zdrowia
Aborcja w dziewiątym miesiącu ciąży. Izabela Leszczyna komentuje dla "Rz"
Ubezpieczenia i odszkodowania
Ten ubezpieczyciel dostał zakaz sprzedaży polis OC. Co to oznacza dla klientów?
Praca, Emerytury i renty
Zmiany w płacy minimalnej. Wiemy, co wejdzie w skład wynagrodzenia pracowników
Matura i egzamin ósmoklasisty
Szef CKE: W tym roku egzamin ósmoklasisty i matura będą łatwiejsze
Sądy i trybunały
Sąd: prokuratura ma przeprowadzić śledztwo ws. Małgorzaty Manowskiej