Ctrl + ALT + Zapyl

Od pewnego czasu naukowcy straszą ludzi wizją świata bez pszczół. Podobno pasiastym owadom zagrażają powszechnie stosowane pestycydy, ale też i wirusy potrafiące mocno przetrzebić ich populacje. Nie mniejsze znaczenie ma wyniszczanie naturalnych siedlisk i zmiany klimatyczne. A jedynie 20 proc. roślin jest w stanie się rozmnażać bez pomocy owadów! Brak pszczół oznaczałby gigantyczny wzrost cen warzyw i owoców, a także pasz, co przełożyłoby się z kolei na skok cen mięsa. Wzrosłyby również ceny słodyczy, ubrań bawełnianych, a przestawienie się na rośliny wiatropylne oznaczałoby wielkie problemy dla alergików.

Publikacja: 17.01.2020 17:00

Ctrl + ALT + Zapyl

Foto: materiały prasowe

„Bee Simulator", gra polskiego studia VARSAV Game, nie opowiada o świecie bez roślin. Stara się jedynie pokazać – w nie do końca poważny sposób – ciężką pracę pszczół. Gracz trafia do ula i jako młoda, dopiero co narodzona, pszczółka uczy się latać. Potem bierze się za żmudną, codzienną harówkę. Podstawowe zadanie to zbieranie pyłku z kwiatów i przy okazji ich zapładnianie. Jednak na bohaterkę czeka też wiele niebezpieczeństw. Zagrażają jej osy, szerszenie i inne owady, z którymi można próbować walczyć.

79 zł za rok czytania RP.PL

O tym jak szybko zmienia się świat. Ameryka z nowym prezydentem. Chiny z własnymi rozwiązaniami AI. Co się dzieje w kraju przed wyborami. Teraz szczególnie warto wiedzieć więcej. Wyjaśniamy, inspirujemy, analizujemy

Plus Minus
„Lipowo: Kto zabił?”: Karta siekiery na ręku
Materiał Promocyjny
Przed wyjazdem na upragniony wypoczynek
Plus Minus
„Cykle”: Ćwiczenia z paradoksów
Plus Minus
Gość "Plusa Minusa" poleca. Justyna Pronobis-Szczylik: Odkrywanie sensu życia
Plus Minus
Brat esesman, matka folksdojczka i agent SB
Plus Minus
Szachy wróciły do domu