Wkręceni Duda, Macron i Elton John. FSB pomaga pranksterom z Rosji?

Recep Erdogan, Andrzej Duda, Emmanuel Macron, a ostatnio Rafał Trzaskowski – to tylko kilka nazwisk na długiej liście osób nabranych przez duet rosyjskich dowcipnisiów. Wiele wskazuje, że są powiązani ze służbami, a ich żarty to narzędzie Kremla w walce z Zachodem.

Publikacja: 29.07.2022 17:00

Władimir Kuzniecow „Wowan” i Aleksiej Stoliarow „Leksus” w Moskwie w 2016 r. – już wtedy było o nich

Władimir Kuzniecow „Wowan” i Aleksiej Stoliarow „Leksus” w Moskwie w 2016 r. – już wtedy było o nich głośno po żarcie z Eltona Johna, którego przekonali, że o LGBT rozmawia z samym Putinem YURI KADOBNOV/AFP

Foto: YURI KADOBNOV

Na początku czerwca w Moskwie odbyła się pierwsza rosyjska ceremonia rozdania nagród za treści publikowane w internecie. Gościem specjalnym imprezy o nazwie „Świat musi wiedzieć” była rzeczniczka rosyjskiego MSZ, a zarazem twarz kremlowskiej propagandy Maria Zacharowa. W pewnym momencie jedna z prowadzących galę poprosiła na scenę dwóch mężczyzn, znanych jako „Wowan” i „Leksus”. Obaj trzydziestoparolatkowie przy akompaniamencie oklasków wstali z miejsc i weszli na podwyższenie.

Pozostało jeszcze 98% artykułu

Tylko 99 zł za rok czytania.

Tylko teraz! RP.PL i NEXTO.PL razem w pakiecie!
Co zyskasz kupując subskrypcję? - możliwość zakupu tysięcy ebooków i audiobooków w super cenach (-40% i więcej!)
- dostęp do treści RP.PL oraz magazynu PLUS MINUS.
Plus Minus
„Cannes. Religia kina”: Kino jak miłość życia
Plus Minus
„5 grudniów”: Długie pożegnanie
Plus Minus
„BrainBox Pocket: Kosmos”: Pamięć szpiega pod presją czasu
Plus Minus
„Moralna AI”: Sztuczna odpowiedzialność
Plus Minus
„The Electric State”: Jak przepalić 320 milionów