Michał Szułdrzyński: Do kurator Barbary Nowak

Kilka dni temu znalazłem w ogrodzie butelkę, a w niej rulon z listem. Z zaciekawieniem przeczytałem, szczególnie że adresatem jest małopolska kurator oświaty. Uważam, że to ujęcie problemu, jaki wiąże się z aktywnością Barbary Nowak, warto przedstawić czytelnikom:

Publikacja: 14.01.2022 17:00

Barbara Nowak

Barbara Nowak

Foto: PAP, Łukasz Gągulski

„Wielce Szanowna Pani Kurator! Długo się zastanawiałem, czy do Pani pisać. Nie chciałem się zapisywać do żadnego z dwóch chórów, które zaczęły śpiewać głośno po Pani ostatnim wywiadzie w Radiu Zet. Nie chciałem się zapisywać ani do chóru prawicowych intelektualistów kibicujących obecnej władzy, którzy gorąco zaczęli Pani bronić. Nie było mi też w smak ustawić się w szeregu tych ideowych Pani przeciwników, którzy domagają się Pani odwołania przy każdej okazji, szukając pretekstów, bo głównym powodem ich niechęci są wyznawane przez Panią poglądy i wartości. Zastanawiałem się też, czy pisać, ponieważ nie chciałem się wdawać w dyskusję o szczepieniach. One są tu na drugim planie. Sam jestem zaszczepiony trzema dawkami, szczepiłem swoje dzieci, zachęcałem do szczepień krewnych i znajomych, jak sugerowało to w esemesach do Polaków Ministerstwo Zdrowia, a więc część tej samej administracji rządowej, której jest Pani przedstawicielem w Krakowie. Jako humanista z wykształcenia, zresztą również – jak Pani – absolwent naszego kochanej Alma Mater, Uniwersytetu Jagiellońskiego, nie chcę prowadzić dyskusji z Panią na temat medycyny. Zostawmy to lekarzom i specjalistom. Ja im wierzę, bo zostałem wychowany w poszanowaniu nauki, a w rodzinie miałem sporo naukowców.

99 zł za rok czytania RP.PL

O tym jak szybko zmienia się świat. Ameryka z nowym prezydentem. Chiny z własnymi rozwiązaniami AI. Co się dzieje w kraju przed wyborami. Teraz szczególnie warto wiedzieć więcej. Wyjaśniamy, inspirujemy, analizujemy

Plus Minus
Podcast „Posłuchaj Plus Minus”. Kto decyduje o naszych wyborach?
Plus Minus
„Przy stoliku w Czytelniku”: Gdzie się podziały tamte stoliki
Plus Minus
„The New Yorker. Biografia pisma, które zmieniło Amerykę”: Historia pewnego czasopisma
Plus Minus
„Bug z tobą”: Więcej niż zachwyt mieszczucha wsią
Plus Minus
„Trzy czwarte”: Tylko radość jest czysta