Moralne tchórzostwo PiS

Mariusz Dzierżawski, działacz antyaborcyjny: Wolność gospodarcza jest szalenie istotna. Ale są rzeczy ważniejsze. Człowiek, którego ot tak można zabić, nie ma żadnych wolności, a co dopiero wolności ekonomicznych.

Aktualizacja: 09.04.2016 13:57 Publikacja: 09.04.2016 00:01

Rz: W 2014 r. zgodnie z obowiązującymi przepisami dokonano 977 aborcji, rok wcześniej – 744. Jak na prawie 40-milionowy kraj, to skala tego problemu chyba nie poraża.

Panu nie przeszkadza świadomość, że w naszym kraju zabija się dzieci? Wszystko legalnie, w szpitalach, za pieniądze podatników. Za pańskie i za moje pieniądze. Nie zawsze byłem proliferem, ale w którymś momencie uświadomiłem sobie, co tak naprawdę znaczy słowo „aborcja". Człowiek o normalnej wrażliwości nie może spać po nocach, wiedząc, co dzieje się w polskich szpitalach.

Pozostało jeszcze 97% artykułu

Czytaj więcej, wiedz więcej!
Rok dostępu za 99 zł.

Tylko teraz! RP.PL i NEXTO.PL razem w pakiecie!
Co zyskasz kupując subskrypcję?
- możliwość zakupu tysięcy ebooków i audiobooków w super cenach (-40% i więcej!)
- dostęp do treści RP.PL oraz magazynu PLUS MINUS.
Plus Minus
„Cannes. Religia kina”: Kino jak miłość życia
Plus Minus
„5 grudniów”: Długie pożegnanie
Plus Minus
„BrainBox Pocket: Kosmos”: Pamięć szpiega pod presją czasu
Plus Minus
„Moralna AI”: Sztuczna odpowiedzialność
Plus Minus
„The Electric State”: Jak przepalić 320 milionów