Trudna walka z niską emisją

Fatalne skutki zanieczyszczenia powietrza są odczuwane niemal na całym świecie. W Polsce sytuacja jest szczególnie zła, przodujemy we wszystkich niechlubnych europejskich statystykach. I tylko całkowita zmiana świadomości społecznej w kraju pozwoli uporać się z tym problemem.

Aktualizacja: 11.01.2018 15:10 Publikacja: 11.01.2018 15:04

Trudna walka z niską emisją

Foto: 123RF

Do wykonania jest ogromna praca, ponieważ większość Polaków błędnie identyfikuje główne przyczyny zatruwania atmosfery, a świadomość ekologiczna i gotowość zmiany postaw dla wspólnego dobra jest w polskim społeczeństwie znikoma. Zmiana mentalności wymaga długotrwałych działań informacyjnych i edukacyjnych.

W naszym społeczeństwie panuje powszechne mylne przekonanie, że główną przyczyną złej jakości powietrza są spaliny samochodowe i zanieczyszczenia pochodzące z zakładów przemysłowych. Tymczasem pierwszoplanowym trucicielem jest tzw. niska emisja, czyli indywidualne gospodarstwa domowe ogrzewane węglem, flotem, miałem, ekogroszkiem, drewnem, a nawet odpadami.

Pozostało jeszcze 80% artykułu

79 zł za rok czytania RP.PL

O tym jak szybko zmienia się świat. Ameryka z nowym prezydentem. Chiny z własnymi rozwiązaniami AI. Co się dzieje w kraju przed wyborami. Teraz szczególnie warto wiedzieć więcej. Wyjaśniamy, inspirujemy, analizujemy

Opinie Ekonomiczne
Marcin Piątkowski: Jak pobudzić inwestycje prywatne
Materiał Promocyjny
Koszty leczenia w przypadku urazów na stoku potrafią poważnie zaskoczyć
Opinie Ekonomiczne
Guntram Wolff: Strefa euro musi wzmocnić wsparcie militarne dla Bałtów
Opinie Ekonomiczne
Krzysztof Adam Kowalczyk: Krótszy tydzień pracy, czyli koniec kultury zapieprzu
Opinie Ekonomiczne
Ekonomiści: Centralny czy Ukryty Rejestr Umów?
Opinie Ekonomiczne
Aneta Gawrońska: Od wojny w koalicji mieszkań nie przybędzie