Aktualizacja: 08.08.2020 18:47 Publikacja: 08.08.2020 18:35
Najnowsza inwestycja Student Depot - firmy działającej na rynku prywatnych akademików w Polsce - to 300 mkw. powierzchni coworkingowej z 37 stanowiskami pracy i dużym tarasem. - Klienci zyskają dostęp do części wspólnych, sal konferencyjnych, nowocześnie urządzonej i wygodnej przestrzeni do wypoczynku i innych udogodnień. Kompleks Centrum Akademickiego Polonez zaoferuje również dostęp do klubu fitness i sklepu sportowego i licznych punktów handlowo-usługowych – podaje w komunikacie Student Depot. - Do dyspozycji użytkowników i ich gości będzie też ponad 80 miejsc postojowych. Ze względu na zagrożenia związane z pandemią COVID-19 zarządca rygorystycznie stosuje się do zaleceń sanepidu i Państwowej Inspekcji Pracy, m.in. dostosowując liczbę biurek i przestrzeń między stanowiskami pracy do zasad dystansu społecznego. Cała powierzchnia biurowa jest regularnie dezynfekowana, a klienci mają stały dostęp do preparatów dezynfekcyjnych.
W ciągu trzech kwartałów zmniejszyła się liczba przekazanych mieszkań i mocno w dół poszła marża. Zysk grupy Marvipol zrobił inny segment.
Z kartą Simplicity od Citibanku można zyskać nawet 1100 zł, w tym do 500 zł już przed świętami.
Spółka Unidevelopment dostała ekologiczny certyfikat dla budynku przy ul. Kusocińskiego w Gdańsku.
Operator PRS, Resi4Rent, rozbudowuje ofertę najmu instytucjonalnego. Gotowe są lokale na osiedlu Wrocław Park Zachodni.
Zasoby w Polsce są relatywnie młode, ale i nasz rynek mierzy się z ryzykami związanymi ze starzeniem się budynków.
W kultowym filmie „Czterdziestolatek”, który został nakręcony w latach 70., budowlańcami, inżynierami, kierownikami i prezesami są mężczyźni. To oni wykuwają kilofami przyszłość narodu na poligonach dworca centralnego czy Trasy Łazienkowskiej. A kobiety….?
Deweloper zorganizuje przeprowadzkę, pomoże w wykończeniu wnętrz, przyjmie stare mieszkanie w rozliczeniu, poczeka na zapłatę. Firmy dwoją się i troją, by przyciągnąć klientów.
Zasoby w Polsce są relatywnie młode, ale i nasz rynek mierzy się z ryzykami związanymi ze starzeniem się budynków.
Działkę o powierzchni niemal 30 tys. mkw. w Toruniu kupiła Grupa RWS. Powstanie tam regionalny park handlowy.
Rynek magazynowy dostanie wiatru w żagle po przyjęciu ustawy o funduszach inwestujących w nieruchomości.
Biurowiec Company House II przy Al. Jerozolimskich w Warszawie przechodzi transformację. Obiekt zmienia nazwę i modernizuje wnętrza.
Liczba rozpoczynanych inwestycji magazynowych w całej Unii Europejskiej maleje od 2021 roku. Obiekty stają się coraz bardziej ekologiczne – wynika z raportu Newmark Polska.
Obiekty w Ogrodach Ulricha, zrewitalizowanym kompleksie na warszawskiej Woli, uzyskały ekologiczne certyfikaty BREEAM.
Budynki naruszają tkankę planety. Każdy wybudowany obiekt to tysiące kilogramów CO2, które lecą do atmosfery. Dlatego musimy być pewni, co i czy budować. Transparentność pomaga liderom nieruchomości podejmować lepsze decyzje – mówi Tomasz Ogrodzki, prezes REDD.
Trzeci kwartał na rynku biur to czas zawierania największych umów najmu. Jako przyczynę eksperci wskazują zmianę nastawienia firm do pracy zdalnej. Coraz więcej decyduje się na powrót pracowników, co zwiększa popyt na dobre powierzchnie.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas