Gocław: Park Skandynawia z zielonym paszportem

Dwa kolejne budynki na stołecznym osiedlu spółki Skanska powstaną zgodnie z wymogami certyfikacji BREEAM. Ich budowa będzie zasilana energią ze źródeł odnawialnych.

Aktualizacja: 07.01.2021 12:17 Publikacja: 07.01.2021 12:06

Gocław: Park Skandynawia z zielonym paszportem

Foto: materiały prasowe

Park Skandynawia powstaje na terenie, gdzie do 1982 roku działało Przemysłowe Centrum Optyki (PCO). Do działalności PCO, które produkowało m.in. noktowizory, systemy i przyrządy obserwacyjne oraz wyroby optoelektroniczne, odwołują się nazwy wewnętrznych ulic osiedla. Mamy więc ulice Optyków, Precyzyjną, a nawet rondo Soczewka.

- Kolejny etap osiedla Park Skandynawia będzie oczywistą kontynuacją rozwiązań architektonicznych charakterystycznych dla wcześniejszych etapów. Budynki będą utrzymane w jasnej, skandynawskiej kolorystyce – opowiada Tomasz Soczawa, menedżer w spółce mieszkaniowej Skanska. - Ważnym elementem inwestycji będzie starannie zaprojektowana zieleń w częściach wspólnych, w tym nasadzenia specjalnie dobranych gatunków krzewów i drzew.

W dwóch nowych budynkach (sześć i siedem pięter) deweloper zaplanował 206 mieszkań o powierzchni od 28 do 110 mkw. Będzie też jednokondygnacyjny garaż z komórkami i boksami rowerowymi. Samochody będzie też można parkować na naziemnych miejscach postojowych.

Atutem osiedla jest lokalizacja i rozbudowana infrastruktura. Blisko są sklepy, apteka, placówki oświatowe, restauracje i kawiarnie, poczta, przychodnia, tereny rekreacyjne.

Osiedle powstaje zgodnie z wytycznymi środowiskowej certyfikacji BREEAM. - Jego budowa jest zasilana energią pochodzącą w całości ze źródeł odnawialnych – mówią przedstawiciele spółki. - Poprzednie etapy Parku Skandynawia otrzymały już certyfikaty na poziomie „Good". Zakończony już etap I może się pochwalić zielonym znaczkiem BREEAM na poziomie wykonawczym, a dobiegający końca budowy etap II – BREEAM na poziomie projektowym, Certyfikat to gwarancja dla mieszkańców, że, że budowa osiedli została przeprowadzona według wyśrubowanych standardów. Deweloper i generalny wykonawca stworzyli osiedle z poszanowaniem naturalnego ekosystemu, z zastosowaniem wyłącznie nietoksycznych materiałów, a projekt uwzględnił odpowiednie ustawienie budynków i rozplanowanie przestrzeni osiedla tak, aby było ono efektywne energetycznie w codziennym użytkowaniu.

Budowa trzeciego etapu osiedla Park Skandynawia rozpoczęła się w grudniu, a sprzedaż – we wrześniu.

Projekt powstał w pracowni architektonicznej nsMoonStudio. Deweloperem i wykonawcą generalnym jest Grupa Skanska.

Nieruchomości
Remonty 2025. Na jakie prace decydują się Polacy
Nieruchomości
Biura premium są jak magnes. Centrum kontra inne dzielnice
Nieruchomości
Rynek wtórny. Tak sprzedający wyceniali mieszkania w kwietniu
Nieruchomości
Boom na działki. Ziemia jest coraz cenniejsza
Nieruchomości
Biurowce czekają na powrót „statecznego” kapitału
Materiał Promocyjny
Między elastycznością a bezpieczeństwem