Aktualizacja: 09.12.2015 11:24 Publikacja: 09.12.2015 11:24
Foto: 123rf.com
Według nowych zasad beneficjenci programu mogą liczyć na łagodniejsze podejście do warunków technicznych, koniecznych by dostać dofinansowanie.
Jak informuje NFOŚiGW, zmiany mają na celu przede wszystkim ułatwienie osiągnięcia standardów energetycznych budynków m.in. dzięki obniżeniu poziomu wskaźników i "wprowadzeniu elastyczności ich doboru w procesie projektowania", co wpłynie na poprawę efektywności kosztowej projektów.
W styczniu wzrosła oferta mieszkań z drugiej ręki, ale nie ich ceny – wynika z danych portalu GetHome.pl.
Podobnie jak przy każdym wyjeździe poza granice kraju, również zimą warto pamiętać o zapewnieniu sobie i naszym najbliższym ochrony, jaką daje właściwa polisa ubezpieczeniowa na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń.
Po emisji pierwszej transzy zielonych obligacji deweloper magazynowy zadebiutuje na Catalyst.
Olivia Pulse dostarczy 245 mieszkań na długoterminowy najem. Apartamenty trafią na sprzedaż, Olivia będzie operatorem.
Styczeń 2025 roku upłynął pod znakiem stabilizacji średniej ceny metra mieszkań oferowanych przez deweloperów w czterech z siedmiu największych metropolii – wynika ze wstępnych danych BIG DATA RynekPierwotny.pl.
Rynek mieszkań lekko się ożywia. Ceny nieruchomości są stabilne, ale skłonność deweloperów do dawania rabatów może zmaleć – wynika z barometru portalu Tabelaofert.pl.
W obecnych warunkach trudno dostrzec impuls do wzrostu cen mieszkań na skalę ogólnokrajową. Rynki mieszkaniowe zaczynają się wyraźnie polaryzować – mówi Tomasz Lebiedź, doradca i ekspert rynku nieruchomości.
Budynki z drewna muszą spełniać wyśrubowane wymagania dotyczące niepalności.
Kontrolowany przez państwo Polski Holding Nieruchomości zrewitalizuje część budynków i stworzy w nich luksusowe apartamenty na sprzedaż.
Obniżki cen ofertowych mieszkań prognozuje 58 proc. przedstawicieli biur nieruchomości. Przecen domów spodziewa się niemal 50 proc. pośredników – wynika z badania portalu Nieruchomosci-online.pl.
Spółka deweloperska SGI wybuduje na Dolnym Mokotowie osiedle trzypiętrowych budynków. Ananasowa powstanie w dwóch etapach.
Deweloper pozyskał 50 mln zł. Inwestorzy dopisali, redukcja zapisów sięgnęła 68 proc.
Niedaleko Lasu Kabackiego, ogrodu botanicznego i uzdrowiska Konstancin spółka deweloperska Spravia wybuduje sześć miejskich willi. Mają być gotowe za dwa lata.
Uzyskanie ostatecznej decyzji o pozwoleniu na budowę i rozpoczęcie robót nie gwarantuje deweloperowi spokoju, gdyż może nastąpić wszczęcie postępowania wznowieniowego lub o stwierdzenie nieważności. Trzeba uwzględnić takie ryzyko.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas