Trzęsienie ziemi na rynku mediów. Dymisja redaktor naczelnej „Washington Post”

Niespodziewanie, w samym środku restrukturyzacji „Washington Post” redaktor naczelna Sally Buzbee rezygnuje z pracy. Zastąpi ją były redaktor naczelny „Wall Street Journal” Matt Murray, ale jedynie do czasu listopadowych wyborów prezydenckich w USA - poinformował William Lewis, prezes i wydawca dziennika.

Publikacja: 03.06.2024 11:06

Redaktor naczela The Washington Post straciła stanowisko

Redaktor naczela The Washington Post straciła stanowisko

Foto: Bloomberg

Sally Buzbee pracowała wcześniej jako starsza redaktorka agencji informacyjnej Associated Press, a w 2021 roku została pierwszą kobietą, która została redaktorką naczelną tej renomowanej gazety. Nie podano powodu jej odejścia z „Washington Post”. Jednak w mailu do załogi William Lewis ogłosił plany powołania nowego działu „dziennikarstwa konsumenckiego, poradnikowego” i dziennikarstwa internetowego, w którym również wykorzystywana będzie sztuczna inteligencja (AI).

„Washington Post” zanotował w ubiegłym roku stratę o równowartości 71 mln euro. Aby obniżyć koszty, pod koniec 2023 roku zaprezentowano plan socjalny dla kilkuset pracowników.

79 zł za rok czytania RP.PL

O tym jak szybko zmienia się świat. Ameryka z nowym prezydentem. Chiny z własnymi rozwiązaniami AI. Co się dzieje w kraju przed wyborami. Teraz szczególnie warto wiedzieć więcej. Wyjaśniamy, inspirujemy, analizujemy

Media
Prezes Legimi: audyt potrwa do końca marca
Materiał Promocyjny
Przed wyjazdem na upragniony wypoczynek
Media
Sprzedaż TVN wchodzi w drugą fazę. Kto ubiega się o stację?
Media
Amazon wspiera X. To nie jedyny duży powrót na platformę Muska
Media
„Plus Minus” w nowych szatach. Metamorfoza weekendowego wydania „Rzeczpospolitej”
Media
Zmiany w „Rzeczpospolitej”. Nowi zastępcy redaktora naczelnego, nowa struktura