Najmniej zakażeń koronawirusem od 8 lutego

Ministerstwo Zdrowia w codziennym komunikacie poinformowało o 2525 nowych zakażeniach koronawirusem. Zmarło 37 osób.

Aktualizacja: 03.05.2021 10:32 Publikacja: 03.05.2021 10:11

Najmniej zakażeń koronawirusem od 8 lutego

Foto: Fotorzepa, Jakub Czermiński

mz

W ciągu ostatniej doby przybyło 2525 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (377), mazowieckiego (366), wielkopolskiego (243), łódzkiego (240), dolnośląskiego (223), małopolskiego (220), pomorskiego (163), kujawsko-pomorskiego (130), zachodniopomorskiego (130), lubelskiego (88), podkarpackiego (69), opolskiego (62), świętokrzyskiego (61), warmińsko-mazurskiego (47), lubuskiego (35), podlaskiego (34). 37 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną. 

Z powodu COVID-19 zmarło 14 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły 23 osoby. Liczba zakażonych koronawirusem od początku epidemii to 2 805 756 osób. Zmarło 68 105 pacjentów.

79 zł za rok czytania RP.PL

O tym jak szybko zmienia się świat. Ameryka z nowym prezydentem. Chiny z własnymi rozwiązaniami AI. Co się dzieje w kraju przed wyborami. Teraz szczególnie warto wiedzieć więcej. Wyjaśniamy, inspirujemy, analizujemy

Leki i terapie
Liczba aptek w Polsce spada. Sprawie przyjrzy się NIK
Materiał Promocyjny
Przed wyjazdem na upragniony wypoczynek
Leki i terapie
Jakie skutki uboczne powoduje Ozempic?
Leki i terapie
Onkolog: Chorzy na raka mogą już żyć latami
Leki i terapie
Katarzyna Kacperczyk: Pacjent to nie tylko leki i terapie
Leki i terapie
Mamy olbrzymi problem dziury w budżecie NFZ. Tymczasem system prywatny gwarantuje pacjentom coraz lepszą dostępność