Atak Rosji na zachodnią Ukrainę. Polskie wojsko poderwało myśliwce

Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych poinformowało o poderwaniu polskich i sojuszniczych myśliwców w związku z atakiem rakietowym Rosji na zachodnią Ukrainę.

Publikacja: 26.05.2024 07:38

Bombowiec strategiczny Tu-22M3

Bombowiec strategiczny Tu-22M3

Foto: Dmitry Terekhov from Odintsovo, Russian Federation, CC BY-SA 2.0 <https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0>, via Wikimedia Commons

W nocy Rosjanie wystrzelili pociski manewrujące z pięciu bombowców strategicznych Tu-22M3. Samoloty wystartowały ok. godziny 3 w nocy z lotniska Olenia w obwodzie murmańskim.

Siły Powietrzne Sił Zbrojnych Ukrainy ok. godziny 03:28 poinformowały, że prawdopodobnie Rosjanie wystrzelili pierwsze pociski, a zagrożone są obwody kijowski, czernihowski i sumski.

Pozostało jeszcze 86% artykułu

99 zł za rok czytania RP.PL

O tym jak szybko zmienia się świat. Ameryka z nowym prezydentem. Chiny z własnymi rozwiązaniami AI. Co się dzieje w kraju przed wyborami. Teraz szczególnie warto wiedzieć więcej. Wyjaśniamy, inspirujemy, analizujemy

Konflikty zbrojne
Jak rosyjski dron trafił do USA? Pomógł Radosław Sikorski i polscy żołnierze
Konflikty zbrojne
Gen. Mieczysław Bieniek: Pierwszy raz słyszę o takich negocjacjach
Konflikty zbrojne
USA mogą osierocić Europę
Konflikty zbrojne
Rosyjski opozycjonista: Druga Jałta jest możliwa. I byłaby lepsza niż całkowity chaos
Konflikty zbrojne
Trzy lata wojny: Ukraińcy są wyczerpani. Nadzieja jest, ale ostrożna