Były prezydent Francji o rozmowach Macrona z Putinem: Dialog dla samego dialogu nie ma sensu

- Aby dialog był owocny, musi opierać się na równowadze sił - powiedział François Hollande, były prezydent Francji, pytany o telefony Emmanuela Macrona do Władimira Putina.

Publikacja: 30.12.2022 16:03

Były prezydent Francji o rozmowach Macrona z Putinem: Dialog dla samego dialogu nie ma sensu

Foto: Loic Baratoux / Anadolu Agency/ABACAPRESS.COM

qm

- Dialog dla samego dialogu nie ma sensu, a nawet może mieć negatywne konsekwencje - powiedział Hollande w rozmowie z portalem Kyiv Independent. Według niego takie rozmowy mogą sugerować podział odpowiedzialności i dają Putinowi „dogodne ramy komunikacyjne”.

- Dlatego dialog (teraz) może służyć jedynie przełożeniu sytuacji militarnej na ramy polityczne. Wyjście z konfliktu będzie możliwe dopiero wtedy, gdy Rosja odnotuje fiasko swojego morderczego przedsięwzięcia - ocenił poprzednik Macrona.

99 zł za rok czytania RP.PL

O tym jak szybko zmienia się świat. Ameryka z nowym prezydentem. Chiny z własnymi rozwiązaniami AI. Co się dzieje w kraju przed wyborami. Teraz szczególnie warto wiedzieć więcej. Wyjaśniamy, inspirujemy, analizujemy

Konflikty zbrojne
Jak rosyjski dron trafił do USA? Pomógł Radosław Sikorski i polscy żołnierze
Konflikty zbrojne
Gen. Mieczysław Bieniek: Pierwszy raz słyszę o takich negocjacjach
Konflikty zbrojne
USA mogą osierocić Europę
Konflikty zbrojne
Rosyjski opozycjonista: Druga Jałta jest możliwa. I byłaby lepsza niż całkowity chaos
Konflikty zbrojne
Trzy lata wojny: Ukraińcy są wyczerpani. Nadzieja jest, ale ostrożna