Córka zginęła w Kijowie, ojca skazano na Białorusi

W państwie Łukaszenki zapadł kolejny wyrok polityczny. Tym razem ojciec stanął w obronie zabitej w Kijowie przez rosyjskie rakiety córki.

Publikacja: 20.11.2022 14:50

Funkcjonariusze OMON w Mińsku

Funkcjonariusze OMON w Mińsku

Foto: EPA/STRINGER

Sąd w Witebsku skazał 68-letniego Aleksandra Patapau na dwa lata więzienia, które spędzi w kolonii karnej o zaostrzonym rygorze. Wszystko przez kilka wpisów, które umieścił w sieci społecznościowej Odnoklasniki. Skrytykował ostrzały rakietowe Ukrainy z terytorium Białorusi i osobiście Aleksandra Łukaszenkę. Niezależny portal Nasza Niwa wskazuje, że mężczyzna dokonał emocjonalnych wpisów w sieci po jednym z ostrzałów Kijowa, w trakcie którego zginęła jego córka, a inna jego krewna straciła nogę.

99 zł za rok czytania RP.PL

O tym jak szybko zmienia się świat. Ameryka z nowym prezydentem. Chiny z własnymi rozwiązaniami AI. Co się dzieje w kraju przed wyborami. Teraz szczególnie warto wiedzieć więcej. Wyjaśniamy, inspirujemy, analizujemy

Konflikty zbrojne
Gen. Waldemar Skrzypczak: Nie wierzę, że Donaldowi Trumpowi nie zależy na Europie
Konflikty zbrojne
Nadzwyczajny szczyt w Paryżu. Europejscy liderzy będą omawiać działania Donalda Trumpa ws. Ukrainy
Konflikty zbrojne
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1088
Konflikty zbrojne
Kolejny etap rozejmu. Hamas zwolnił trzech więźniów
Konflikty zbrojne
Monachijska Konferencja Bezpieczeństwa. „Dobre rozmowy" Zełenskiego z Vance'em