Rosjanie grożą wysiedlaniem Ukraińcom, którzy nie chcą być Rosjanami

Sztab Generalny armii Ukrainy w swoim najnowszym raporcie na temat sytuacji na froncie informuje, że "władze okupacyjne tymczasowo okupowanych części Ukrainy zmuszają mieszkańców do przyjmowania rosyjskiego obywatelstwa".

Publikacja: 30.09.2022 07:03

Zniszczenia w okupowanym przez Rosjan Mariupolu

Zniszczenia w okupowanym przez Rosjan Mariupolu

Foto: AFP

arb

W raporcie czytamy, że w Mariupolu nauczycielom grozi się zwolnieniem z pracy w przypadku, gdy "nie wystąpią z wnioskiem o zamianę paszportu ukraińskiego na rosyjski".

"Innym mieszkańcom nie pozwala się zachować ukraińskiego paszportu, gdy przyjmują rosyjski" - czytamy.

Pozostało jeszcze 86% artykułu

99 zł za rok czytania RP.PL

O tym jak szybko zmienia się świat. Ameryka z nowym prezydentem. Chiny z własnymi rozwiązaniami AI. Co się dzieje w kraju przed wyborami. Teraz szczególnie warto wiedzieć więcej. Wyjaśniamy, inspirujemy, analizujemy

Konflikty zbrojne
Trzy lata wojny: Ukraińcy są wyczerpani. Nadzieja jest, ale ostrożna
Konflikty zbrojne
Rosjanie nie atakują cywilów? Raport obnaża zbrodnie wojenne
Konflikty zbrojne
Władimir Putin mówi o udziale Ukraińców w rozmowach pokojowych
Konflikty zbrojne
Szef wywiadu wojskowego Ukrainy: Wspólnie z Polską nawet zdobyliśmy Moskwę
Konflikty zbrojne
Zełenski odpowiada Trumpowi. Twierdzi, że prezydent USA powtarza rosyjską dezinformację
Materiał Promocyjny
Raportowanie zrównoważonego rozwoju - CSRD/ESRS w praktyce