Reklama

Firma z Nowego Jorku zebrała 120 tys. dolarów na stworzenie figurki Zełenskiego

FCTRY, niewielka firma z nowojorskiego Brooklynu, zebrała w serwisie Kickstarter ponad 120 tysięcy dolarów na stworzenie figurki przedstawiającej prezydenta Ukrainy, Wołodymyra Zełenskiego - odnotowuje Reuters.
Figurka Wołodymyra Zełenskiego, którą chce masowo produkować FCTRY

Figurka Wołodymyra Zełenskiego, którą chce masowo produkować FCTRY

Foto: FCTRY

arb

Czytaj więcej

Zełenski: Krym jest ukraiński i nigdy się go nie wyrzekniemy

FCTRY uruchomiła zbiórkę na Kickstarterze mniej niż dwa tygodnie temu. 30 tysięcy dolarów, które były pierwotnym celem zbiórki, udało się zebrać w zaledwie trzy godziny. Do dziś firma zebrała ponad 120 tysięcy dolarów.

FCTRY deklaruje, że od każdej sprzedanej figurki ukraińskiego prezydenta, przekaże 1 dolara Ukrainie.

Mierząca 15 cm figurka, której gliniany prototyp stworzył artysta z Seattle, Mike Leavitt, ma być masowo produkowana w Chinach (figurka będzie plastikowa). Firma FCTRY spodziewa się dostawy plastikowych figurek przedstawiających prezydenta Ukrainy, do marca.

Jeden z zestawów, jaki chce oferować firma FCTRY

Jeden z zestawów, jaki chce oferować firma FCTRY

Foto: FCTRY

Reklama
Reklama

- Sposób, w jaki określiliśmy go w tej kampanii, to "nieprawdopodobny bohater" - mówi Jason Feinberg, dyrektor generalny firmy FCTRY, a jednocześnie jej dyrektor kreatywny.

- Jest idealnym przywódcą na ten moment, osobą bardzo inspirującą. Ma w sobie prawdziwą siłę, ale jest pokorny i reprezentuje sobą coś przeciwnego niż wszystko to, co wiążemy z polityką - dodał Feinberg.

Figurka ma być sprzedawana w trzech wariantach - za jedną trzeba będzie zapłacić 20 dolarów, za dwie - 40 dolarów, a za sześć - 100 dolarów.

Jak dotąd pomysł FCTRY wsparły w serwisie Kickstarter ponad 3 tysiące osób.

Konflikty zbrojne
Pilny apel MSZ do Polaków na Bliskim Wschodzie. „Natychmiast opuścić region”
Materiał Promocyjny
Nowy luksus zaczyna się od rozmowy. Byliśmy w showroomie EXLANTIX w Warszawie
Materiał Promocyjny
Rekordy sprzedaży i większy magazyn w Duchnicach
Konflikty zbrojne
Dlaczego Rosji tak trudno zastraszyć Estonię?
Konflikty zbrojne
Podjęto decyzję ws. pracowników ambasady USA w Izraelu. Chodzi o zagrożenie konfliktu z Iranem
Materiał Promocyjny
Arabia Saudyjska. W krainie gościnności
Konflikty zbrojne
Bomby spadły na Kabul. Pakistan: To już otwarta wojna
Materiał Promocyjny
Dove Self-Esteem: Wsparcie dla nastolatków
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama