Gubernator obwodu charkowskiego: Mer jednego z miast zdradził

Mer Bałakliji, miasta w obwodzie charkowskim, Iwan Stołbowy, uprowadzony kilka dni temu przez Rosjan, współpracuje obecnie z okupantami - poinformował gubernator obwodu charkowskiego, Ołeh Synehubow.

Publikacja: 29.03.2022 07:24

Ukraiński żołnierz w wyzwolonej wiosce w obwodzie charkowskim

Ukraiński żołnierz w wyzwolonej wiosce w obwodzie charkowskim

Foto: AFP

arb

"Stołbowy poszedł na współpracę z okupantami. Publicznie poinformował o tym mieszkańców" - napisał Synehubow na swoim kanale w serwisie Telegram.

"Zdradził interes swojego kraju, zdradził ukraińskich obrońców i mieszkańców. Stołbowy będzie teraz pracował z tymi, którzy zabijają ludzi i niszczą nasze miasta" - podkreślił Synehubow.

99 zł za rok czytania RP.PL

O tym jak szybko zmienia się świat. Ameryka z nowym prezydentem. Chiny z własnymi rozwiązaniami AI. Co się dzieje w kraju przed wyborami. Teraz szczególnie warto wiedzieć więcej. Wyjaśniamy, inspirujemy, analizujemy

Konflikty zbrojne
Przełomowa deklaracja Trumpa po spotkaniu z Macronem. "Pozbędziemy się problemu wojny w Ukrainie"
Konflikty zbrojne
Gen. Waldemar Skrzypczak wyjaśnia, dlaczego nie boi się Rosji. „Armia ukraińska jest niepokonana”
Konflikty zbrojne
Hołownia opowiedział co działo się na posiedzeniu RBN. Zapytany o wpis Tuska o Błaszczaku powiedział o "zgrzycie"
Konflikty zbrojne
Sondaż: Kto wygra wojnę na Ukrainie? Polacy odpowiedzieli. Wyróżniają się zwolennicy Konfederacji
Konflikty zbrojne
Gen. Roman Polko: To, co proponują USA, to nie warunki pokoju, tylko kapitulacji