Minister zdrowia Ukrainy: Wróg zniszczył 34 szpitale

Minister Zdrowia Ukrainy Wiktor Laszko poinformował, że od początku wojny Rosjanie zniszczyli 34 szpitale, część z nich nie może być użytkowana. - To pogwałcenie konwencji genewskich - ocenił Laszko.

Publikacja: 06.03.2022 10:12

Minister zdrowia Ukrainy: Wróg zniszczył 34 szpitale

Foto: AFP

amk

Laszko przekazał, że budynki są pozbawione wody i elektryczności. Część z nich jest całkowicie niezdolna do działania. To kolejne pogwałcenie konwencji genewskich, według których pracownicy służby zdrowia nie mogą brać udziału w wojnach i konfliktach zbrojnych.

- Okupanci  celowo łamią wszystkie postanowienia konwencji genewskich i po raz kolejny udowadniają, że nie są armią, ale terrorystami – powiedział Laszko

Tylko 69 zł za pół roku czytania.

O tym, jak szybko zmienia się świat. Czy będzie pokój na Ukrainie. Co się dzieje w kraju przed wyborami. Teraz szczególnie warto wiedzieć więcej. Wyjaśniamy, tłumaczymy, inspirujemy.

Konflikty zbrojne
Ppłk Maciej Korowaj: Dlaczego Rosji zależy na zamrożeniu konfliktu. Oto plan Trumpa
Konflikty zbrojne
Zełenski reaguje na doniesienia o możliwym wstrzymaniu pomocy przez USA
Konflikty zbrojne
Gra o przetrwanie. Jak długo wytrzyma Ukraina bez USA
Konflikty zbrojne
Tusk przed wylotem do Londynu: W grę wchodzi polski interes narodowy
Materiał Promocyjny
Zrównoważony rozwój: biznes między regulacjami i realiami
Konflikty zbrojne
Odpowiadając Trumpowi Ukraińcy zbierają pieniądze na broń atomową
Materiał Promocyjny
Zrozumieć elektromobilność, czyli nie „czy” tylko „jak”