Aktualizacja: 28.04.2025 16:58 Publikacja: 21.02.2023 12:50
Foto: PAP/EPA/ROMAN PILIPEY
Ukraińska Kowalska Industrial and Construction Group, której centrala znajduje się pod Kijowem, otrzymała właśnie zastrzyk finansowy w wysokości 32 mln euro od holenderskie go funduszu inwestycyjnego Invest International. Za te pieniądze ma wybudować pod Lwowem dwa zakłady produkujące materiały budowlane — informuje Interfax powołując się na prezesa Kowalskiej, Siergieja Pilipienko.
Kowalska ICG jeszcze przed wojną, w styczniu 2022 rozpoczęła budowę dwóch zakładów produkujących materiały budowlane. Pierwszy etap inwestycji został wyceniony na 45, a potem na 60 mln euro. Jak mówi Pilipienko zainwestowano już 15 mln euro, a w przetargu zamówione zostało wyposażenie fabryk, oraz materiały do ich budowy. I wtedy przyszła wojna. Przez dobrych parę miesięcy nikt, nawet z Ukraińców, nie myślał o inwestowaniu w tym kraju.
W czasie wojny handlowej w Światowej Organizacji Handlu eskaluje dużo ważnych sporów, także z UE. Problem w tym,...
MFW przewiduje zwiększanie się deficytu budżetowego Francji, jeśli rząd nie podejmie zdecydowanych działań oszcz...
Niemcy zwrócą się do Komisji Europejskiej o wyłączenie z unijnych kryteriów budżetowych środków finansowych na z...
Najstarszy syn prezydenta USA, Donald Trump Jr., objeżdża kraje Europy Środkowo-Wschodniej i przedstawia program...
W obliczu zbliżających się wyborów prezydenckich w Polsce zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest, aby platformy społecznościowe nie zakłócały procesów demokratycznych.
Wojna handlowa Trumpa szkodzi wszystkim firmom na świecie. Sprzeczne wypowiedzi Trumpa i komunikaty z Chin zwięk...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas