S&P: Rosja odbuduje gospodarkę po 10 latach

S&P Global Market Intelligence ocenił straty rosyjskiej gospodarki w wyniku wywołanej przez Putina wojny z Ukrainą. Rosja będzie potrzebować dekady na odbudowę i ciągnie na dno także swoich satelickich sojuszników.

Publikacja: 26.04.2022 10:25

Moskwa

Moskwa

Foto: Bloomberg

Eksperci S&P uważają, że na przywrócenie gospodarki do poziomu z 2021 r. na tle sankcji Rosja będzie potrzebować dziesięciu lat. W 2022 roku PKB federacji zmniejszy się o 11,1 proc.

W 2023 roku Rosja będzie mogła spowolnić spadek PKB do 1,9 proc. Wzrost spodziewany jest dopiero w 2024 r. – o 1,6 proc. Eksperci spodziewają się, że do 2026 roku PKB wzrośnie o 1,9 proc.

99 zł za rok czytania RP.PL

O tym jak szybko zmienia się świat. Ameryka z nowym prezydentem. Chiny z własnymi rozwiązaniami AI. Co się dzieje w kraju przed wyborami. Teraz szczególnie warto wiedzieć więcej. Wyjaśniamy, inspirujemy, analizujemy

Gospodarka
Kabel bałtycki ponownie uszkodzony. Szwecja stawia służby na baczność
Gospodarka
Czy rynki słusznie liczą na przerwanie wojny na Ukrainie?
Gospodarka
Tyle Polska wyda na obronność w 2026 roku. Idziemy na rekord
Gospodarka
Miękka siła Polski nadal słaba. USA, Chiny i Wielka Brytania na podium, silna Rosja
Gospodarka
Kręta droga unijnego Zielonego Ładu. Co UE zaproponuje rolnikom?