Ryzyko wojny straszy inwestorów

Obawy inwestorów dotyczące możliwej rosyjskiej inwazji na Ukrainę oraz polityki Fedu doprowadziły w poniedziałek do przeceny na giełdach azjatyckich. Japoński indeks Nikkei 225 tracił 2,2 proc. w ciągu sesji.

Publikacja: 14.02.2022 08:31

Ryzyko wojny straszy inwestorów

Foto: Bloomberg

Indyjski Sensex zniżkował o ponad 2 proc., nowozelandzki NZX 30 spadał o 1,8 proc., tajwański Taiex tracił 1,7 proc., a koreański Kospi i Hang Seng (główny indeks giełdy w Hongkongu) zniżkowały po 1,5 proc.

- Zaostrzenie napięć na granicy rosyjsko-ukraińskiej sprawiło już, że inwestorzy przyjęli przed weekendem podejście "bezpieczeństwo przede wszystkim". Powinno się to przełożyć na niższe otwarcie poniedziałkowej sesji w Europie - stwierdził w poniedziałek rano Michael Hewson, analityk CMC Markets.

Czytaj więcej, wiedz więcej!
Rok dostępu za 99 zł.

Tylko teraz! RP.PL i NEXTO.PL razem w pakiecie!
Co zyskasz kupując subskrypcję?
- możliwość zakupu tysięcy ebooków i audiobooków w super cenach (-40% i więcej!)
- dostęp do treści RP.PL oraz magazynu PLUS MINUS.
Giełda
Świąteczny prezent dla inwestorów z GPW
Giełda
Niedźwiedzie znów są prowokowane przez byki. Koniec korekty?
Giełda
Optymizm na GPW zaczyna wyparowywać
Giełda
Giełda zaniepokojona wypowiedzią premiera Donalda Tuska
Materiał Partnera
Konieczność transformacji energetycznej i rola samorządów
Giełda
Wzrosty szerokiego rynku. Ale polskie spółki energetyczne mają kłopoty