Aktualizacja: 22.02.2025 14:27 Publikacja: 27.09.2021 12:00
Foto: Shutterstock
Pandemia odciska piętno na całej gospodarce. Ogromny wpływ ma także na rynek nieruchomości, w tym komercyjnych. – Tak jak na przełomie 2008 i 2009 r., tak i dziś podczas pandemii żadna gospodarka, a co za tym idzie – żaden sektor komercyjny, nie była przygotowana na tak ogromny test związany z globalnym zarządzaniem kryzysowym – mówi Renata Osiecka, partner zarządzająca firmą doradczą Axi Immo. – Oczywiście przez lata wiele firm mierzyło się z większymi czy mniejszymi kryzysami, np. wizerunkowymi, jednak nie spotkało to tak wielu podmiotów w jednym czasie. Niemniej możemy uznać, że wraz z upływającym czasem i po podjęciu odpowiednich kroków rynek komercyjny przepłynął przez proces zmian. Niektóre sektory dostały dodatkowe paliwo do rozwoju.
Inicjatywy z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu obejmują wiele możliwości działań środowiskowych, społecznych i etycznych. W Nokii zależy nam, aby proponowane przedsięwzięcia były wspierane przez pracowników, dlatego aktywnie słuchamy ich głosu i doceniamy ich zaangażowanie. Wierzymy, że ich udział w tych inicjatywach nie tylko wzbogaca naszą działalność, ale również tworzy silniejszą więź z organizacją.
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, Szlachetna Paczka, Fundacja Mam Marzenie, Fundacja Świętego Mikołaja, czy Fundacja Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi – to tylko kilka z setek organizacji, które korzystają ze wsparcia swojej działalności dzięki Allegro Charytatywni.
Odpowiedzialność jest jedną z głównych wartości Grupy Żabka. To sprawia, że organizacja dąży to tego, by mieć realny wpływ na tematy społecznie ważne, uczestniczyć w działaniach poprawiających jakość życia lokalnych środowisk, angażować się w inicjatywy pomocowe i wspierać instytucje charytatywne. Filarami społecznej odpowiedzialności Grupy są: Dobrostan, Sąsiedztwo i Równe Szanse, w ramach których realizowane są cztery programy społeczne. W podejmowane działania firma aktywnie włącza swoich pracowników, współpracowników i franczyzobiorców, m.in. stwarzając im przestrzeń do niesienia pomocy w ramach wolontariatu pracowniczego.
Chcesz odzyskać należności z nieopłaconych kar za jazdę bez ważnego biletu i za zaległe czynsze? Pobierać oraz dodawać dużo informacji o dłużnikach i potrzebujesz automatyzacji procesu? A może potrzebujesz sprawdzić wiarygodność finansową potencjalnych dostawców swojej gminy? Współpraca z BIG InfoMonitor to sprawdzone źródło informacji o dłużnikach i dostęp do narzędzi wspierających zarządzanie należnościami samorządowymi. Osiem z dziesięciu największych miast w Polsce wybrało już dopasowane do swoich potrzeb rozwiązania.
Xtreme Fitness Gyms zbliża się do historycznego wydarzenia – otwarcia 100. klubu w Polsce, będącego kulminacją rekordowego wzrostu w 2024 roku. Sieć, która na początku roku liczyła niecałe 60 lokalizacji, zakończy go z imponującym 70-procentowym wzrostem liczby klubów, napędzanym intensywną ekspansją franczyzową. Grudniowa inauguracja setnego klubu potwierdza, że firma obrała kurs na dalszy, dynamiczny rozwój.
Dekarbonizacja, nakłady inwestycyjne na „zielone” rozwiązania i konkurencyjność w ścisłym znaczeniu to trzy elementy, które powinny składać się na proces konkurencyjnej transformacji energetycznej.
Nie ma ekonomicznego bezpieczeństwa bez konkurencyjności, a jednym z głównych przeciwników konkurencyjności jest przeregulowanie – uważa Magdalena Sobkowiak-Czarnecka, podsekretarz stanu w KPRM ds. Unii Europejskiej.
W mBanku zrównoważone finanse to zarówno wsparcie dużych firm, budowa farm wiatrowych i fotowoltaicznych, ale także finansowanie działalności średnich i małych podmiotów - mówi Adam Pers, wiceprezes mBanku ds. bankowości korporacyjnej i inwestycyjnej.
KinoGram, kino mieszczące się w przestrzeni Fabryki Norblina, zaprasza na dwa autorskie cykle. W programie wydarzeń cyklicznych zobaczymy klasykę europejskiego kina, czyli Podwójne Życie Weroniki w reżyserii Krzysztofa Kieślowskiego oraz dokument Against Gravity o Jeanie Paulu Gaultier.
Studenci, studentki i doktoranci pięciu warszawskich uczelni, biorący udział w Akademii Przedsiębiorczości BraveCamp, walczyli o nagrody o łącznej wartości 30 tys. zł.
Największy w Polsce producent hydrauliki siłowej, rozwijający nie tylko produkcję cywilną, ale i obronną, sprzedaż zagraniczną rozpoczął 35 lat temu.
O rozwoju w obszarach zielonej energii i technologii i o tym, dlaczego firma zdecydowała się na wejście w sektor transportu kolejowego, oraz jakie są cele inwestycji w platformę OnTrain, mówią Maciej Dyjas, współwłaściciel i partner zarządzający w Griffin Capital Partners, oraz Tomasz Mrowczyk, partner współzarządzający w Griffin Capital Partners.
Transformacja energetyczna oznacza inwestycje. Dlatego kluczową rolę odgrywa w niej sektor finansowy, który coraz częściej analizuje plany dekarbonizacyjne swoich klientów.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas