W jednej szkole 32 nauczycieli na zwolnieniach, 5 ma koronawirusa

32 nauczycieli ze szkoły podstawowej nr 2 im 1 Pułku Strzelców Konnych w Garwolinie jest na zwolnieniach lekarskich. Trzech z nich dodatkowo przebywa na kwarantannie. U pięciu osób potwierdzono koronawirusa – podaje lokalny portal eGarwolin.

Publikacja: 20.10.2020 15:17

W jednej szkole 32 nauczycieli na zwolnieniach, 5 ma koronawirusa

Foto: stock.adobe.com

Powiatowy sanepid w Garwolinie, w porozumieniu z dyrekcją szkoły i lokalnymi władzami, wyraził zgodę na nauczanie zdalne w klasach 4-8. Lekcje jednak prawie się nie odbywają, bo nie ma czynnych nauczycieli. Z nauczania stacjonarnego wyłączona jest także jedna z klas młodszych. Decyzja w tej sprawie została podjęta już wcześniej.

Powiat garwoliński od soboty znajduje się w czerwonej strefie a liczba zakażonych zwiększa się lawinowo. W poniedziałek PSSE poinformowała o 33 nowych zakażeniach. W sumie od początku epidemii w powiecie zakażenie wykryto u 748 osób.    

99 zł za rok czytania RP.PL

O tym jak szybko zmienia się świat. Ameryka z nowym prezydentem. Chiny z własnymi rozwiązaniami AI. Co się dzieje w kraju przed wyborami. Teraz szczególnie warto wiedzieć więcej. Wyjaśniamy, inspirujemy, analizujemy

Leki i terapie
Duża zmiana w prywatnych gabinetach lekarskich. Od dziś recepty także na bezpłatne leki
Leki i terapie
Liczba aptek w Polsce spada. Sprawie przyjrzy się NIK
Leki i terapie
Jakie skutki uboczne powoduje Ozempic?
Leki i terapie
Onkolog: Chorzy na raka mogą już żyć latami
Leki i terapie
Katarzyna Kacperczyk: Pacjent to nie tylko leki i terapie