MAN rozbudowuje fabrykę w Polsce

Zapowiedziane w czwartek przez niemiecki koncern MAN plany rozbudowy fabryki samochodów ciężarowych w Niepołomicach umacniają dominację przemysłu motoryzacyjnego w przyciąganiu do Polski zagranicznych inwestycji.

Aktualizacja: 11.06.2021 06:27 Publikacja: 10.06.2021 21:00

Z taśm produkcyjnych MAN-a w Niepołomicach zjeżdżać ma docelowo 300 pojazdów dziennie. Na zdjęciu: z

Z taśm produkcyjnych MAN-a w Niepołomicach zjeżdżać ma docelowo 300 pojazdów dziennie. Na zdjęciu: zakład koncernu w Monachium

Foto: Bloomberg

Mimo osłabienia pandemią motoryzacja nic nie traci ze swej atrakcyjności dla inwestorów. 95 mln euro wyda na rozbudowę fabryki samochodów ciężarowych w Niepołomicach niemiecki koncern Man Truck & Bus. Uruchomiony w 2007 r. zakład, z którego wyjechało już 171 tys. ciężarówek i podwozi, zostanie powiększony o nowe hale produkcyjne, magazyny i biura, a także instalację do produkcji odnawialnego źródła ciepła. Zatrudnienie wzrośnie do 2,5 tys. osób. Docelowo fabrykę ma opuszczać 300 pojazdów i 200 kabin dziennie.

Pozostało jeszcze 89% artykułu

Czytaj więcej, wiedz więcej!
Rok dostępu za 99 zł.

Tylko teraz! RP.PL i NEXTO.PL razem w pakiecie!
Co zyskasz kupując subskrypcję?
- możliwość zakupu tysięcy ebooków i audiobooków w super cenach (-40% i więcej!)
- dostęp do treści RP.PL oraz magazynu PLUS MINUS.
Biznes
Świat zbroi się przerażająco szybko. Największe wydatki od zimnej wojny
Materiał Promocyjny
Odkurzacz albo setki złotych premii. Promocje w banku Citi Handlowy
Biznes
Zełenski i Trump rozmawiają o zakończeniu wojny. Czy Prezydent zawetuje ustawę o składce zdrowotnej?
Biznes
Karty flotowe jako narzędzie do szukania oszczędności
Materiał Promocyjny
Jak Meta dba o bezpieczeństwo wyborów w Polsce?
Materiał Partnera
Chcesz skalować swój e-biznes? PM Showcase Day to wiedza i relacje, które naprawdę działają!