19 zł za pierwszy miesiąc czytania RP.PL
„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Aktualizacja: 06.09.2020 08:40 Publikacja: 06.09.2020 07:56
Foto: AdobeStock
— Cena nie jest jeszcze ostatecznie ustalona. Szacujemy koszty produkcji w najbliższych miesiącach. Będzie to poniżej 10 euro — powiedział w rozgłośni France Inter. Zapytany o konkurenta, brytyjsko-szwedzką AstraZeneca, która zamierza oferować w Europie dawkę za ok. 2,50 euro odpowiedział: — Różnica w naszej cenie może wynikać z tego, ze używamy nasze wewnętrzne zasoby, korzystamy z naszych badaczy, z własnych ośrodków badawczych. AstraZeneca stosuje outsourcing wobec części swej produkcji — cytuje Reuter.
Eksperci uważają, że ustępująca administracja prezydenta Joe Bidena funduje Europie nową żelazną kurtynę, która podzieli UE na obóz zwycięzców i przegranych rewolucji AI. Niestety, USA nasz kraj zakwalifikowały do tej drugiej kategorii.
Czy Komisja Europejska pójdzie w ślady Joe Bidena i w końcu celnie i mocno uderzy w interesy Kremla? To może się wydarzyć w ramach 16. pakietu antyrosyjskich sankcji. Na stole jest zakaz importu LNG i aluminium. Znacząco zasilają one wojnę Putina.
Satelita HYPE, stworzony przez studentów Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, został we wtorek wystrzelony na orbitę przez firmę SpaceX. Urządzenie ma wykrywać zanieczyszczenia i degradację lasów.
Nowe technologie, handel, medycyna i przemysł – to branże , które na celowniku mają inwestorzy. Aktywności transakcyjnej sprzyja ożywienie gospodarcze i spadający koszt pieniądza. Które spółki w Polsce mogą zmienić właściciela?
Jest wtorek, 14 stycznia – na codzienny podcast „Rzeczpospolitej” o gospodarce „Twój Biznes” zaprasza Bartłomiej Kawałek. Dziś porozmawiamy o rekordowych zmianach na stanowiskach prezesów spółek z udziałem Skarbu Państwa, naciskach Francji w kwestii zakupów zbrojeniowych, tajnym budżecie wojennym Kremla oraz historycznej nadwyżce handlowej Chin.
Państwa UE szukają szczepionek na własną rękę, żeby uzupełnić powolne dostawy. Unia nie krytykuje.
Po informacji, że Sanofi pomoże Pfizerowi i BioNTechowi w zwiększeniu produkcji szczepionki przeciw Covid-19, wywiązała się dyskusja, czy lek mógłby być wytwarzany przez polskie firmy. Kilka dni temu gotowość do konfekcjonowania, a więc pakowania do ampułek, zadeklarował prezes Polfy Tarchomin Jarosław Król.
W ciągu kilku tygodni Polska powinna mieć dwie szczepionki przeciw Covid-19. Pierwszą jeszcze w tym roku. Ale nie wiadomo, kiedy rozpoczną się szczepienia.
Koncerny Moderna i Pfizer są na podobnym etapie prac nad szczepionką na COVID-19 - powiedział w czwartek czołowy amerykański epidemiolog, dr Anthony Fauci, dyrektor Instytutu Alergii i Chorób Zakaźnych.
Unia kontraktuje setki milionów dawek szczepionki na koronawirusa. A państwom członkowskim radzi przygotować się na ich dystrybucję.
Diabetycy i dostawcy insuliny w Wielkiej Brytanii gromadzą cenny lek, aby uniknąć potencjalnych niedoborów w przypadku opuszczenia przez Wielką Brytanię Unii Europejskiej bez porozumienia - donosi agencja AFP.
Trwający od miesięcy konflikt w kierownictwie największej francuskiej grupy farmaceutycznej skończył się wyrzuceniem prezesa. Pretekstem był krach na giełdzie
Dla nas Polska jest krajem, w którym inwestujemy i będziemy inwestować – zapewnia prezes Sanofi Chris Viehbacher w rozmowie z Danutą Walewską.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas