Łódź jest europejskim centrum produkcji suszarek do ubrań

Z zakładu Whirlpool wyjechał właśnie milionowy egzemplarz. BSH od kilkunastu lat wysyła je w świat.

Publikacja: 25.05.2021 14:11

Łódź jest europejskim centrum produkcji suszarek do ubrań

Foto: Bloomberg

Boom na suszarki do ubrań widać w całej Europie, w Polsce już sprzedaje się rocznie kilkaset tysięcy sztuk, a sprzedaż zwiększa się ok 70 proc. rdr. Trend ten widać od dawna na innych rynkach, co wpływa na sytuację polskich zakładów. Właśnie w Polsce powstaje najwięcej suszarek do ubrań w Europie. Polskie zakłady mają ponad 29 proc. udział w światowym eksporcie suszarek do ubrań.

Whirlpool podał właśnie, że milionowe urządzenie opuściło linię produkcyjną łódzkiej fabryki suszarek, a najnowszy zakład firmy w regionie EMEA działa od niespełna 2,5 roku.

99 zł za rok czytania RP.PL

O tym jak szybko zmienia się świat. Ameryka z nowym prezydentem. Chiny z własnymi rozwiązaniami AI. Co się dzieje w kraju przed wyborami. Teraz szczególnie warto wiedzieć więcej. Wyjaśniamy, inspirujemy, analizujemy

Biznes
Kolejny koncern zbrojeniowy z Unii będzie produkował na Ukrainie
Biznes
Gdzie wyrzucić woreczek po ryżu? Wiele osób popełnia ten sam błąd
Biznes
Trump pozbywa się papierowych słomek. To (częściowo) dobra decyzja, mówią ekolodzy
Biznes
TikTok powraca do sklepów z aplikacjami Apple i Google w USA
Biznes
Kto dostarczy okręty dla Polski, nowe cła USA i zmiany w programie mieszkaniowym