Aktualizacja: 14.11.2024 02:38 Publikacja: 15.12.2022 03:00
Nawet połowa europejskiej produkcji papieru i 40 proc.. tworzyw sztucznych trafia do produkcji opakowań
Foto: shutterstock
Chorwacja wprowadza opakowania wielomateriałowe do systemu kaucyjnego i jest pod tym względem w czołówce krajów unijnych. To element realizacji założeń Europejskiego Zielonego Ładu, które nakazują zwiększyć recykling odpadów do 65 proc. Ministerstwo Gospodarki i Zrównoważonego Rozwoju Republiki Chorwacji opublikowało projekt „Zasad dotyczących opakowań i odpadów opakowaniowych”, na podstawie którego tamtejszy system kaucyjny obejmie opakowania wielomateriałowe – czyli bardzo popularne także w Polsce kartony na napoje, czyli mleko i inną tzw. żywność płynną.
Łatwy w obsłudze, bezpieczny, uniwersalny. Taki powinien być dobry program księgowy i tym właśnie charakteryzuje się Mała Księgowość. Od wystawiania faktur, przez rozliczanie podatków i składek, po zarządzanie magazynem – wszystkie te zadania znacznie ułatwia nasz program. Poznaj lepiej jej cechy i przyjrzyj się temu, w jaki sposób ułatwia i przyśpiesza zarówno pracę profesjonalnych księgowych, jak i przedsiębiorców. Przekonaj się, dlaczego nasi użytkownicy zostają z nami na dekady i dlaczego warto dołączyć do tego grona.
Dzięki tzw. umowie integracyjnej ma dojść do wzmocnienia i ujednolicenia zasad współpracy dotyczących m.in. zarządzania wspólnymi projektami, restrukturyzacji i optymalizacji kosztów oraz wymiany informacji.
Rosyjskie elity biznesowe nie podzielają pokazowego optymizmu Kremla o wzroście rosyjskiej gospodarki. Miliarderzy nie oczekują, że Donald Trump zniesie sankcje, a rosyjska inflacja spowolni. Dopóki rosyjska wojna trwa, będzie tylko gorzej.
Firma InPost kierowana przez Rafała Brzoskę uruchomiła usługę dostaw międzynarodowych między Polską a siedmioma europejskimi rynkami. Teraz każdy może wysyłać paczki między automatami w różnych krajach.
Dane na temat przemieszczania się ludności, czy zagęszczenia mieszkańców, pomagają firmom i miastom podejmować odpowiednie decyzje.
Jeszcze w 2018 r. państwowa Polska Grupa Zbrojeniowa miała przychody 17 razy większe niż prywatna Grupa WB. W 2024 r. przewaga będzie cztero–pięciokrotna.
Hiszpanie udowodnili, że niezawodność i stabilny rozwój są kluczem do zaufania, jakim obie marki darzą klienci.
2024 rok będzie pierwszym, w którym średnia temperatura globalna przekroczyła zawartą w tzw. porozumieniu paryskim granicę 1,5 stopnia Celsjusza w porównaniu ze średnią sprzed rewolucji przemysłowej – oceniają eksperci unijnego programu obserwacji Ziemi Copernicus.
Sąd apelacyjny w Hadze odrzucił wyrok nakazujący koncernowi Shell obniżenie emisji CO2 o 45 proc. do 2030 roku, w porównaniu do poziomu z roku 2019. Przyznał jednocześnie, że „ochrona przed niebezpieczną zmianą klimatu jest prawem człowieka”.
Delegacja nieuznawanego na arenie międzynarodowej rządu talibów uczestniczą w charakterze obserwatora w rozmowach na szczycie klimatycznym COP29 w Baku, po raz pierwszy od przejęcia władzy w 2021 roku. Afganistan znajduje się w czołówce krajów najbardziej dotkniętych konsekwencjami pogłębiającego się kryzysu klimatycznego na świecie.
10 lat temu na Półwyspie Jamalskim na Syberii natrafiono na tajemniczy krater. Był otoczony ogromnymi bryłami gleby i lodu, co świadczyło o tym, że pojawił się w wyniku wybuchu. Dziś naukowcy mają nową hipotezę dotyczącą jego powstania.
Donald Trump wygrał wybory prezydenckie w USA w dużej mierze dzięki hojnemu wsparciu branży paliw kopalnych, której obiecał zniesienie przepisów dotyczących ochrony środowiska.
Zgodnie z zaktualizowanym krajowym planem klimatycznym, Zjednoczone Emiraty Arabskie planują obniżyć emisje do 2035 roku o 47 proc. w stosunku do poziomów z roku 2019. Przedstawiciele organizacji klimatycznych podkreślają, że kraj wciąż mocno inwestuje w projekty kopalne, a w swoim planie pomija emisje pochodzące z eksportu.
ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy 2024 roku, udział czystej energii w niemieckim miksie energetycznym sięgnął 45 procent, co stanowi wynik lepszy o 5 punktów procentowych w stosunku do tego samego okresu roku poprzedniego – wynika z raportu think tanku energetycznego Ember. Co więcej, po raz pierwszy czysta energia osiągnęła wynik lepszy niż paliwa kopalne.
W ubiegłym roku zlikwidowano 9804 dzikie wysypiska, z których łącznie zebrano ponad 63,7 tys. ton odpadów. Ale nie oznacza to, że samorządy wygrywają walkę z nielegalnymi wysypiskami.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas