Aktualizacja: 11.05.2025 02:13 Publikacja: 29.05.2022 23:28
Foto: Bloomberg
W ubiegłym roku emisje CO2 objęte systemem EU ETS wyniosły w Polsce blisko 192 mln ton, co oznaczało ich zwyżkę o 11,5 proc. w porównaniu z 2020 r. Największe wzrosty zanotowano w lotnictwie, energetyce oraz przemysłach: koksowniczym, wapienniczym i szklarskim.
Wśród istotnych emitentów gazów cieplarnianych były firmy chemiczne. W ubiegłym roku nieznacznie zwiększyły negatywny wpływ na środowisko. W kolejnych latach mają jednak zdecydowanie zmniejszyć swoje oddziaływanie. Azoty przypominają, że ich strategia i kluczowy projekt „Zielone Azoty” przewidują wdrożenie i realizację programu dekarbonizacyjnego, który pozwoli grupie na obniżenie emisji CO2 do 2030 r. o ponad 800 tys. ton w stosunku do 2020 r. Z kolei długoterminowym celem grupy Ciech jest osiągnięcie neutralności klimatycznej do 2040 r. W pierwszym etapie zamierza ona zmniejszyć emisje CO2 o 33 proc. do 2026 r. względem bazowego 2019 r. Czy i o ile ewentualnie spadną w tym roku, zależy jednak od skali produkcji w najbardziej energochłonnych zakładach.
Rząd Wielkiej Brytanii ogłosił „największy w historii” pakiet sankcji antyrosyjskich. Jego celem jest zwiększeni...
Zgodnie z oczekiwaniami nowym prezesem Polskiej Grupy Zbrojeniowej został Adam Leszkiewicz. Wygrał konkurs, któr...
Adam Leszkiewicz zrezygnował z pełnienia funkcji prezesa zarządu Grupy Azoty - podała spółka. Leszkiewicz w złoż...
USA i Wielka Brytania podpiszą nową umowę handlową, RPP tnie stopy procentowe, co może ożywić rynek mieszkaniowy...
NASK stworzył system do elektronicznego zarządzania dokumentacją. – Przekazanie go samorządom jest jak wrzucenie...
W debacie o rynku pracy nie można zapominać o człowieku. Ideałem dla większości pozostaje umowa o pracę, ale technologie i potrzeba elastyczności oferują nowe rozwiązania.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas